Aston Martin staví v Miami, vrcholem je penthouse

Jak se shodnou snad všichni šťastní majitelé značky, která v minulosti přežila několikrát klinickou ekonomickou smrt, aby se pokaždé vrátila ještě silnější, řídit Aston Martin představuje požitek. Vzhledem k tomu, že původně ryze automobilový brand funguje rovněž v oblasti architektury, platí totéž pro oblast bydlení.

Zatímco před nedávnem odhalil Aston Martin s patřičným humbukem luxusní sídlo v Tokiu, v tomto případě je řeč o miamském Aston Martin Residences. S tradiční velkorysostí pojatý objekt má celkem 391 bytových jednotek, na prodej zůstává posledních 10 bytů. O majiteli, pochopitelně zatím anonymním, třípodlažního penthouse, který v přepočtu vyjde na 1,34 miliardy korun, je ovšem rozhodnuto. 

Ultraluxusní rezidence má cca 6 000 metrů čtverečních, disponuje sedmi ložnicemi, osmi koupelnami, vlastní výtahem a bazénem. Kuchyně a veškeré obytné prostory nabízí výhled na Atlantický oceán. Kromě toho dostane majitel kromě přístupových kódů rovněž cca tři kilogramy vážící knihu popisující počiny designérů Aston Martin. Stejná kniha se nachází v umělecké galerii, která je součástí rezidence. 

Podle webu wealthygorilla.com se jedná o třináctý nejdražší penthouse na světě. Z první příčky se těší Odeon Tower Penthouse v Monaku za 440 milionů dolarů z roku 1980. Přestože nenabízí takový luxus jako „sourozenec“ z Miami, hlavní roli sehrála astronomická cena pozemků v knížectví. Následují Penthouse D, One Hyde Park v Londýně za 237 milionů dolarů a newyorský Ritz – Carlton Penthouse v hodnotě 118 milionů dolarů. 

Další články