Petr Kellner tragicky zahynul při nehodě vrtulníku

Petr Kellner, nejbohatší Čech, patřící podle magazínu Forbes s majetkem 293 miliard korun mezi 100 nejbohatších lidí světa, zahynul při nehodě vrtulníku na Aljašce, asi 80 km od města Anchorage.

Při nehodě vrtulníku zahynulo pět lidí. Podle vyjádření aljašské policie, je mezi mrtvými i další Čech, trenér freestyle snowboardingu, Benjamin Larochaix, dva místní horští průvodci a pilot vrtulníku. Podle agentury AP, byla skupina lyžovat na ledovci (heli-skyiing). Příčina pádu vrtulníku se zjišťuje.

Burzy reagují na tragickou smrt Petra Kellnera poklesem ceny akcií společností skupiny PPF, kterou ovládal. 

Na hory do Itálie

Itálie umožní od 15. února otevření sjezdovek a lyžařských areálů v oblastech s nižším epidemickým rizikem. Na sjezdovkách ale bude nutné dodržovat stanovená hygienická pravidla. Lyžaři na sjezdovkách budou muset používat respirátor typu FFP2. Kapacita aerálů bude snížena na polovinu, stejně tak lanovky a vleky budou moci být vytěžovány maximálně na 50 % své kapacity.

Hotel Intercontinental čekají rozsáhlé změny

Ministerstvo kultury rozhodlo o tom, že pražský hotel Intercontinental nezíská památkovou ochranu, informovalo ČTK. Lze tedy očekávat výrazné změny. Ty by se měly dotknout i přilehlého náměstí Miloše Formana, což má své hlasité příznivce i odpůrce. S ohledem na lokalitu se jedná o exkluzivní místo.
Od ledna 2019 má hotel nové vlastníky. Od banky J&T nemovitost získal fond R2G podnikatelů Oldřicha Šlemra (bývalý spolumajitel České gumárenské, 20. nejbohatší Čech za rok 2020), Eduarda Kučery a Pavla Baudiše (oba dva jsou zakladatelé a spolumajitelé firmy softwarové Avast).
 

Tom Brady posedmé vítězem Super Bowlu

Tampa Bay Buccaneers porazili v 55. Super Bowlu, finále ligy amerického fotbalu NFL, Kansas City Chiefs 31:9. K vítězství je dovedl quaterback Tom Brady, který tak získal 7. prsten pro vítěze Super Bowlu a opět přepsal historické rekordy. 
Tento Super Bowl byl mimo jiné vnímán i jako střet generací. Útok Buccaneers vedl z pozice quaterbacka 43letý Tom Brady, Chiefs pak,  aktuálně nejlépe placený hráč NFL, představitel nové generace, 25letý Patrick Mahomes, jehož útok se však v tomto utkání předvedl jako bezzubý a nesmělý. Vedle Bradyho se na vítězství významně podílel i Rob Gronkowski (31) , se kterým, před přestupem k Buccaneers, odehráli 9 sezón v dresu New England Patriots.

Mobilní aplikace pro lokalizaci nakažených koronavirem

Nová mobilní aplikace COVID19CZ by mohla pomáhat s lokalizací potenciálně nakažených osob koronavirem již od příštího týdne. Prostřednictvím Bluetooth mobilního telefonu bude sbírat identifikátory jiných mobilních telefonů, které jsou v bezprostředním okolí uživatele. V případě potvrzení jeho nákazy umožní hygienikům kontaktovat telefony, se kterými byl podle aplikace v kontaktu. Podmínkou získání kontaktu ale bude, aby měli všichni aplikaci staženou.

V květnu nebude ani tradiční Pražský maraton.

Pražský maraton se 3. května nepoběží, oznámili dnes očekávanou informaci pořadatelé. Nový termín se hledá. Aktuálně se uvažuje o podzimu. Tam však přeložili své závody i organizátoři řady světových jarních maratonů včetně obřích podniků v Bostonu a Londýně.

MFF v Cannes odložen na neurčito

Kvůli pandemii koronaviru byl odložen i Mezinárodní filmový festival ve francouzském Cannes, který se měl konat od 12. do 23. května. Informovali o tom dnes pořadatelé. Podle agentury AP je zvažovaným novým termínem přelom června a července.

Chytré telefony dobývají i Česko

Chytrý mobilní telefon používalo v minulém roce již  téměř 70 procent Čechů starších 16 let. Je to o sedm procentních bodů více než v předchozím roce. Celkově mělo mobil v Česku 97 procent lidí. Internet využívalo 81 procent Čechů. Vyplývá to z aktuální publikace ČSÚ.