Na hory do Itálie

Itálie umožní od 15. února otevření sjezdovek a lyžařských areálů v oblastech s nižším epidemickým rizikem. Na sjezdovkách ale bude nutné dodržovat stanovená hygienická pravidla. Lyžaři na sjezdovkách budou muset používat respirátor typu FFP2. Kapacita aerálů bude snížena na polovinu, stejně tak lanovky a vleky budou moci být vytěžovány maximálně na 50 % své kapacity.

Hotel Intercontinental čekají rozsáhlé změny

Ministerstvo kultury rozhodlo o tom, že pražský hotel Intercontinental nezíská památkovou ochranu, informovalo ČTK. Lze tedy očekávat výrazné změny. Ty by se měly dotknout i přilehlého náměstí Miloše Formana, což má své hlasité příznivce i odpůrce. S ohledem na lokalitu se jedná o exkluzivní místo.
Od ledna 2019 má hotel nové vlastníky. Od banky J&T nemovitost získal fond R2G podnikatelů Oldřicha Šlemra (bývalý spolumajitel České gumárenské, 20. nejbohatší Čech za rok 2020), Eduarda Kučery a Pavla Baudiše (oba dva jsou zakladatelé a spolumajitelé firmy softwarové Avast).
 

Tom Brady posedmé vítězem Super Bowlu

Tampa Bay Buccaneers porazili v 55. Super Bowlu, finále ligy amerického fotbalu NFL, Kansas City Chiefs 31:9. K vítězství je dovedl quaterback Tom Brady, který tak získal 7. prsten pro vítěze Super Bowlu a opět přepsal historické rekordy. 
Tento Super Bowl byl mimo jiné vnímán i jako střet generací. Útok Buccaneers vedl z pozice quaterbacka 43letý Tom Brady, Chiefs pak,  aktuálně nejlépe placený hráč NFL, představitel nové generace, 25letý Patrick Mahomes, jehož útok se však v tomto utkání předvedl jako bezzubý a nesmělý. Vedle Bradyho se na vítězství významně podílel i Rob Gronkowski (31) , se kterým, před přestupem k Buccaneers, odehráli 9 sezón v dresu New England Patriots.

Mobilní aplikace pro lokalizaci nakažených koronavirem

Nová mobilní aplikace COVID19CZ by mohla pomáhat s lokalizací potenciálně nakažených osob koronavirem již od příštího týdne. Prostřednictvím Bluetooth mobilního telefonu bude sbírat identifikátory jiných mobilních telefonů, které jsou v bezprostředním okolí uživatele. V případě potvrzení jeho nákazy umožní hygienikům kontaktovat telefony, se kterými byl podle aplikace v kontaktu. Podmínkou získání kontaktu ale bude, aby měli všichni aplikaci staženou.

V květnu nebude ani tradiční Pražský maraton.

Pražský maraton se 3. května nepoběží, oznámili dnes očekávanou informaci pořadatelé. Nový termín se hledá. Aktuálně se uvažuje o podzimu. Tam však přeložili své závody i organizátoři řady světových jarních maratonů včetně obřích podniků v Bostonu a Londýně.

MFF v Cannes odložen na neurčito

Kvůli pandemii koronaviru byl odložen i Mezinárodní filmový festival ve francouzském Cannes, který se měl konat od 12. do 23. května. Informovali o tom dnes pořadatelé. Podle agentury AP je zvažovaným novým termínem přelom června a července.

Chytré telefony dobývají i Česko

Chytrý mobilní telefon používalo v minulém roce již  téměř 70 procent Čechů starších 16 let. Je to o sedm procentních bodů více než v předchozím roce. Celkově mělo mobil v Česku 97 procent lidí. Internet využívalo 81 procent Čechů. Vyplývá to z aktuální publikace ČSÚ.

 

James Bond v jihoitalském městě Matera

Další bondovka, jež zatím nese pracovní název Bond 25, se bude částečně natáčet v jihoitalském městě Matera. Agenta 007 bude popáté a naposledy hrát Daniel Craig. Natáčení v Mateře začne 6. dubna a film by měl jít do kin na počátku příštího roku.