James Bond v jihoitalském městě Matera

Další bondovka, jež zatím nese pracovní název Bond 25, se bude částečně natáčet v jihoitalském městě Matera. Agenta 007 bude popáté a naposledy hrát Daniel Craig. Natáčení v Mateře začne 6. dubna a film by měl jít do kin na počátku příštího roku.

Slavný cestovatel Miroslav Zikmund slaví sto let

Miroslav Zikmund (14. února 1919), slavný český cestovatel a spisovatel, který se svým již zesnulým parťákem Jiřím Hanzelkou a vozem Tatra procestoval v padesátých a šedesátých letech téměř celý svět, oslavil neuvěřitelné 100. narozeniny. Se svou o 25 let mladší přítelkyní žije ve Zlíně stále aktivní společenský život.

 

Huawei je bezpečnostní riziko

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) nezměnil své stanovisko, technologie čínské společnosti Huawei považuje nadále za bezpečnostní riziko, sdělil mluvčí NÚKIB Radek Holý pro ČTK.
Varování NÚKIB se týká systémů zařazených do  kritické informační infrastruktury, případně významných informačních systémů. Kritická infrastruktura představuje sítě a služby nezbytné pro obyvatele státu, například komunikace či rozvody energií.

Hvězda seriálu Narcos se zajímá

Herec Alejandro Edda, který v televizním seriálu Narcos hraje mexického drogového bosse Joaquína Guzmána přezdívaného El Chapo, se přišel podívat na soudní líčení s tímto symbolem mexického obchodu s narkotiky.
Po svém útěku z mexického vězení 1,6 kilometru dlouhým tunelem, byl, po opětovném zatčení ve městě Los Mochis v lednu 2016 za pomoci speciálního oddílu mexické námořní pěchoty, vydán do Spojených států, kde probíhá soud.

 

 

Nezaměstnanost stále až nezdravě klesá

Míra nezaměstnanosti v Evropské unii podle oznámení statistického úřadu Eurostat v červenci klesla na 6,8 procenta - dostala se tím na nejnižší úroveň od dubna 2008. Nejnižší nezaměstnanost je stále v České republice, kde klesla na 2,3 procenta ze 2,4 procenta.

 

 

Evropská komise navrhne zrušit střídání času

Evropská komise v příštích týdnech potvrdí a členským zemím EU a europarlamentu předloží ke schválení návrh na zrušení každoročního přechodu na letní čas. Komise se k tomu kroku rozhodla na základě průzkumu veřejného mínění, v němž se 84 procent respondentů pro takový postup vyslovilo.

Nejvýkonnější superpočítač

Americká společnost IBM se pochlubila nejvýkonnějším superpočítačem, který disponuje výkonem 200 petaflopů. Sestrojen byl za 200 milionů dolarů pro laboratoře amerického ministerstva energetiky. Doposud se titulem nejvýkonnější počítač světa pyšnil čínský Sunway, který však disponuje v porovnání s novým strojem od IBM "pouhými" 93 petaflopy. 
Flop - jednotka používaná k měření výpočetní výkonnosti počítačů - je zkratkou pro počet operací v pohyblivé řádové čárce za sekundu (FLoating-point Operations Per Second).

Sony rozšiřuje své portfolium

Sony se dohodlo na koupi kontrolního podílu v hudebním vydavatelství EMI Music Publishing za 2,3 miliardy dolarů (zhruba 50 miliard Kč). Sony tak do svého portfolia zahrne jedno z největších hudebních vydavatelství na světě, které vlastní práva na zhruba dva miliony písniček, mezi něž patří například i nahrávky legendární britské skupiny Queen.