Rod Stewart prodává usedlost v Los Angeles za 80 mil. USD

O prodeji mimořádné nemovitosti za mimořádnou cenu informoval list The New York Times, poukazující na poněkud neobvyklou obchodní strategii. Osmasedmdesátiletý rocker totiž nejdříve požadoval 70 milionů dolarů, aby po čase cenu o 10 milionů navýšil.

Rod Stewart pořídil pozemek v Beverly Park o rozloze cca 12 000 metrů čtverečních v roce 1991 za 12 milionů dolarů. Poté povolal známého architekta Richarda Landryho, který se pustil do práce. Celkem má nemovitost devět ložnic a dvanáct koupelen, což odpovídá počtu osmi Rodových dětí. Velkolepě pojatá jídelna pojme 20 strávníků, nechybí kino, vinotéka, dvě fitness centra a čajovna. Součástí usedlosti je rovněž dům pro hosty a fotbalové hřiště.  Zpěvák, na jehož koncert přišlo na brazilské pláži Copacabana v roce 1994 cca 3,5 milionů návštěvníků, je totiž rigidním fanouškem klubu Celtic Glasgow. Garáž pojme pět aut, hosté si mohou zaplavat v bazénu a konzumovat pokrmy připravené ve venkovní kuchyni.

Z pozice vyznavače britského koloniálního stylu zpěvák prosadil barokní styl a interiéry bývají přirovnávány k Buckinghamskému paláci. Ve třech patrech nechybí francouzský mramor, zdobené stropy a ručně kované doplňky z železa. K tomu olejomalby, křišťálové lustry a nábytek z období regentství, který silně předznamenává styl Ludvíka XV. Každopádně nový majitel se bude muset smířit s tím, že si zpěvák část vybavení odveze.

Další články