David Beckham má v Londýně dům za 39,5 milionů liber

Špičkoví fotbalisté vydělávali, vydělávají a nejspíše budou vydělávat spoustu peněz. Řada z nich se proto drží pravidla: Můj dům, můj hrad a investuje do nemovitostí. Na nějakou tu libru (1 libra = 28,32 Kč) přitom v rámci nákupů nemusí hledět.  

Podle serveru therichest.com je majitelem nejdražší nemovitosti ve vlastnictví současného či bývalého fotbalisty David Beckham. Ačkoli převážnou část roku pobývá majitel týmu Inter Miami a zaměstnavatel Lionela Messiho v USA, jeho nejdražší dům za 39, 5 milionů liber se nachází v cenově těžce dostupném City of London. Nemovitost pořídil David s manželkou Victorií v roce 2014 za 31 milion liber, dalších osm pak investovali do rekonstrukce. Občasné obydlí manželů Beckhamových má šest ložnic, osm koupelen, luxusně zařízenou posilovnu, vinný sklípek, soukromé kino, salón krásy a podzemní garáže. Mimochodem, nejdražší nemovitost jeho „podřízeného“ v Barceloně, vyšla Lionela ve srovnání s Davidem legračních 5,7 milion liber.

Na svém domě nešetřil ani Wayne Rooney, bývalá hvězda anglické reprezentace a Manchesteru United bydlí s manželkou Coleen v hrabství Cheshire, jejich dům má hodnotu 20 milionů liber. Za tuto částku má rodina k dispozici stejně jako Beckhamovi rovněž šest ložnic plus osm koupelen. A taky kulečníkovou hernu a privátní fotbalové hřiště. Vzhledem k sychravému britskému počasí se jeví jako velmi vhodně koupě „chaty“ na Barbadosu za 5 milionů liber.

Na rozdíl od svých anglických kolegů má Brazilec Kaká ve sbírce úspěchů kromě vítězství v Champions League Zlatý míč a titul mistra světa. Ve srovnání s Davidem a Waynem ovšem na svém domě šetřil, jeho sídlo v Madridu stojí „jen“ 9 milionů liber.    

Další články