Lionel Messi si pořídil v Miami sídlo za 10,75 milionů USD

Přestože tým Inter Miami zatím ani po příchodu argentinského míčového kouzelníka nepronikl mezi absolutní špičku americké fotbalové MLS, mistrovi světa se na Floridě líbí. Před nedávnem to potvrdil koupí luxusní rezidence za v přepočtu cca 248 milionů korun.  

Messiho nové sídlo se nachází ve Fort Lauderdale a fotbalista v něm našel útočiště se svými třemi syny a jejich matkou, argentinskou influencerkou a modelkou Antonelou Roccuzzuovou. Rezidence se rozkládá na pozemku o rozloze cca 3500 metrů čtverečních, má 8 ložnic a 9 koupelen. K tomu garáž pro tři auta, bazén, lázně, fitness centrum a dvě kotviště lodí. Podle magazínu Forbes vyjde Messiho daň z nemovitosti na 83 400 dolarů ročně. Argentinského kapitána ovšem nemusí výše uvedené částky rozhodně trápit, před začátkem sezóny totiž podepsal s novým zaměstnavatelem smlouvu na 2,5 roku, díky které si vydělá až 150 milionů dolarů. Stav jeho bankovního konta dále vylepšily a vylepší podpisový bonus a příjmy vzešlé z lukrativních kontraktů s Adidas a Apple. Forbes pak spočítal Messiho tok financí od května 2022 do stejného měsíce letošního roku a došel k částce 130 milionů dolarů, což z něj činí druhého nejlépe placeného sportovce světa.

Kromě nové rezidence koupil Messi podle informací Architectural Digest ultra luxusní kondominium ve floridském Sunny Isles Beach za 7,3 miliony dolarů. Kromě toho stále vlastní nemovitost za 7 milionů dolarů poblíž Barcelony, byt v hodnotě 5 milionů dolarů v Miami a dům ve svém rodném městě Rosario.

Další články