Robert Downey Jr. se stěhuje do Malibu

Jeden z dlouhodobě nejlépe placených herců světa, Robert Downey Jr. si pořídil na skalním útesu v proslulém kalifornském letovisku Malibu stylovou futuristickou vilu.

Jedná se o přízemní dům z roku 1972 s užitnou plochou 314 metrů čtverečních stojící na pozemku o rozloze 500 metrů čtverečních. Z jeho terasy si mohou herec a jeho hosté prohlížet Tichý oceán a blízké pláže. Architekt zvolil originální „čelo“ budovy, které tvoří prosklené posuvné dveře. Následuje společenská místnost, tuto lze propojit s terasou v prostorově velkoryse pojatý celek, jehož součástí je rovněž kuchyň.  Na terase zaujme skleněné zábradlí. Kromě toho má dům tři ložnice a stejný počet koupelen.

Pochopitelně, že, jak tomu bývá v Kalifornii vzhledem k tamním klimatickým podmínkám zvykem, nechybí bazén. Za účelem kvalitní relaxace po práci či party poslouží vířivka, velkoryse zařízená tělocvična či patovací green.   

Co se použitých materiálů týče, vedle skla převládá kámen a dlažba, které v chladnějších měsících rozhodně neurazí, zatímco v letních ochladí.

Za své letovisko vysázel herec, kterého proslavila nejvíce postava Iron Mana, 3,5 milionu dolarů, tedy něco přes 80 milionů korun. Pro nejlépe placeného herce roku 2015 (80 milionů dolarů), který loni skončil s výdělkem 33 milionů dolarů na deváté příčce, se jedná o částku, která nejspíše nikterak nenabourá jeho rozpočet.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 25.6.2017

Robert Downey Jr. Kalifornie Malibu

Další články