Luxusní toaletu, která umí skoro vše, pořídíte za 11 500 USD

Jak praví jeden z Murphyho zákonů, závisí délka minuty na tom, na které straně dveří od záchodu se člověk právě nalézá. Další pak vysvětluje, že čím dál jsi od veřejných WC, tím větší je pravděpodobnost, že dítě bude chtít na záchod.

Na téma toaleta se pak vyjadřoval i bohužel zesnulý předseda Senátu Jaroslav Kubera, podle kterého české záchodové mísy jako téměř jediné na světě nesplachují, takže v Čechách musí být u každé toaletní mísy hnusný kartáč ve špinavé vodě, kterým se mísa uklízí…

Výše uvedený problém ovšem nemusí trápit určitě šťastné majitele Kohler´s Numi 2.0 Smart Toilet, díky které její majitel zapomene na rady lékařů, podle kterých nemá pobyt na toaletě přesáhnout čas nezbytný k vykonávání potřeby. Po dobu pobytu na místě, na které chodí i císař pán sám, je totiž možno si dle libosti přehrávat zprávy, poslouchat muziku i předpovědi počasí. Součástí zařízení je i bidet s nastavitelnou teplotou, polohou a tlakem. A to není zdaleka všechno, toaleta poslouchá hlasové příkazy, po spláchnutí se sama vyčistí, sedátko reaguje na pohyb a v nočních hodinách bezesporu oceníte LED osvětlení. 

Vzhledem k výše uvedeným vymoženostem se cena nejeví ani zdaleka jako přehnaná. Jasně, toaleta pro astronauty za 23 milionů dolarů je specifická, ale i jinak lze zaplatit za „trůn“ lidově řečeno raketu. Například zlatá toaleta Hang Fung vyjde na 5 milionů dolarů, zatímco křišťálovou toaletu Swarowski pořídíte za 128 000 USD. 

Další články