Jeff Bezos rekonstruuje své washingtonské sídlo

Zakladatel a ředitel společnosti Amazone, aktuálně nejbohatší člověk planety Jeff Bezos, zakoupil v roce 2016 nemovitost v destinaci Kalamore, nacházející se v blízkosti Washingtonu DC. Za dům o rozloze 27 000 metrů čtverečních zaplatil 23 milionů dolarů.

Boss Amazone se tak stal zároveň majitelem největší nemovitosti ve Washingtonu. Zároveň investoval do mimořádné adresy, neboť  jeho sousedy jsou například manželé Obamovi, prezidentská dcerka Ivanka Trump a její manžel Jared Kushner. Hodnotu jednoho z Bezosových sídel navyšuje skutečnost, že obě stavby, které jsou součástí komplexu, byly vybudovány na začátku 20. století a jsou součástí Národního registru historických míst USA.

Před několika dny unikla na veřejnost informace, podle které se Jeff Bezos rozhodl nemovitost rekonstruovat, přičemž do celé akce hodlá investovat 12 milionů dolarů.  Podle projektu bude větší část budovy, tzv. Wood House, určena k zábavě a ubytování hostů. Ke kulturnímu vyžití návštěv bude sloužit rovněž taneční sál o rozloze 1 500 metrů čtverečních. Nebo sklípek, ve kterém ovšem víno nahradí whisky.  

Druhá část zvaná Pop House bude rodině k dispozici v časech, kdy se její živitel bude vyskytovat ve Washingtonu. Hlavní Bezosova rezidence se totiž nachází v Medině, poblíž jezera Washington. Po rekonstrukci bude mít rodina k dispozici 11 ložnic a stejný počet koupelen. Přízemí bude tvořit salon s barem. Součástí rodinného křídla má být posilovna, sál na sledování televize a kuchyň. Ač se to může zdát na české poměry stěží uvěřitelné, rekonstrukce gigantických poměrů má být ukončena letos v prosinci.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 12.6.2018

Jeff Bezos Amazon Washington USA

Další články