V Arizoně je na prodej dům za 16 mil. dolarů s domácím kinem

Majiteli luxusní nemovitosti s možná nejdražším domácím kinem na světě jsou majitel Westchester Capital Management Fred Green a jeho manželka Patty, kteří spolu v roce 2005 zakoupili za 3,5 milionu dolarů pozemek o rozloze cca 5 000 metrů čtverečních.

Jak manželé prozradili listu The Wall Street Journal, stavba velkoryse pojatého sídla v pohoří McDowell Mountains zabrala tři roky, dům má šest ložnic, jedenáct koupelen, lázně a velký bazén. Největším hitem je bezpochyby domácí kino pro deset diváků s gigantickou 160 – ti palcovou obrazovkou v hodnotě půl milionu dolarů. Zvuk se přenáší prostřednictvím sedmnácti reproduktorů, domácí kino je pochopitelně zcela odhlučněno. 

Rodina se do Arizony přestěhovala v roce 2010 z newyorského Manhattanu, když luxusní byt vyměnila za nemovitost postavenou ve španělském stylu. Podlahy jsou z tvrdého bílého dřeva, stěny z benátské omítky. Součástí domu je v Itálii na míru vyrobený vinný sklep, který pojme 2 000 lahví. Na pozemku se nachází vedle bazénu dům pro hosty a rovněž kancelářské prostory, které lze rovněž použít za účelem ubytování. Nechybí ani garáž pro šest aut.

Poté, co se jediná dcera odstěhovala, hodlají manželé Greenovi nemovitost za šestnáct milionů dolarů prodat, nicméně rozhodně se nemíní z North Scottsdale stěhovat. Podle listu New York Post projevili zájem o luxusní, leč přece jen menší dům, který ještě před nedávnem obýval zpěvák rockové kapely Poison Bret Michaels.   

 

Další články