Ruský kupec koupil nejdražší dům na Floridě za 140 mil. USD

Ačkoli se v posledních měsících nenacházíme zrovna v nejšťastnějším období, udělal Covid-19 z některých hodně velkých boháčů, ještě větší boháče. Ti pak hledají vhodný předmět pro investice. 

Platí to i pro zatím neznámého Rusa, který se stal právě majitelem nejdražšího domu na Floridě. Rezidence o rozloze cca 7 000 metrů čtverečních se nachází v Palm Beach na pozemku, jehož vlastníkem byl svého času bývalý americký prezident Donald Trump. Autorem mimořádně velkoryse pojaté nemovitosti, jejíž součástí je pochopitelně velký bazén, je věhlasný architekt William M. Boyle. 

Jak uvedl list The New York Post, přestože je transakce obestřena tajemstvím, podle dobře informovaného zdroje se nový majitel rozhodl pro koupi během čtyřiadvaceti hodin. Pod akcí je podepsán nekorunovaný král realitních makléřů Ryan Serhant, který svého času prodal za rekordních 33 milionů dolarů v Miami jistý penthouse. 

Zatímco jméno nového majitele není známo, v případě jednoho z předchozích se jedná o veřejnosti známou osobnost. Ruský oligarcha Dmitrij Rybolovlev koupil dům v roce 2008 za 95 milionů dolarů, po rekonstrukci pak nemovitost udal za 108,2 milionu USD. Majitel fotbalového klubu AS Monaco byl rovněž vlastníkem nejdražšího obrazu historie Salvator Mundi od Leonarda da Vinciho. Dílo, které se v listopadu 2017 vydražilo za doposud nepřekonaných 450 milionů dolarů měl v roce 2013 pořídit za cca 100 milionů dolarů.  

Další články