Nejvýše položený byt na světě je v New Yorku za 250 mil. USD

Bytová jednotka se nachází ve výšce 1 550 stop (1 stopa = 30,48 cm) a je umístěna ve věži Central Park Tower v New Yorku. Po zaplacení čtvrt miliardy dolarů bude nový majitel zároveň bydlet v nejdražším bytě světa, miliardář Ken Griffth totiž zaplatil za své obydlí v nedalekém 220 Central Park South před třemi lety 238 milionů USD. 

Obří penthouse je rozloženo mezi tři podlaží a disponuje obytnou plochou cca 1 700 čtverečních metrů. Byt má sedm ložnic, osm koupelen, dvě kuchyně a tři toalety. Okna jsou vysoká 30 stop a jednotlivá podlaží spojuje umělecké schodiště. Lokace nabízí úchvatný výhled na Central Park plus řeky Hudson a East River.

Přestože se cena 250 milionů dolarů jeví podle některých expertů na reality jako přehnaně ambiciózní, prezident a zakladatel společnosti Extell Devepolment Gary Barnett v rozhovoru pro Wall Street Journal uvedl, že se mu cca 150 000 dolarů za metr čtvereční zdá být vzhledem k lokalitě a rozloze zcela v souladu s fungováním realitního trhu.

Byznysmen mimo jiné argumentoval tím, že kromě penthouse bude majitel sdílet s dalšími nájemníky řadu exkluzivních prostor, včetně společné zahrady, kina, venkovního bazénu a tanečního sálu. Ve stém patře se nachází luxusní klub s barem, koňakovým klubem a restaurací, ve které se o menu starají Laurent Tourondel, Gabriel Kreuther a Alfred Portale.

Další články