David Beckham tváří hodinářské značky Tudor

Přestože má po fotbalové stránce David Beckham to nejlepší již několik let za sebou, jeho marketingová hodnota neklesá. Důkazem toho, byť  pro mnohé překvapivým, je spojení ex fotbalisty s hodinářskou značkou Tudor.

Jak se nechala slyšet specializovaná média, spojením s Davidem Beckhamem se Tudor odsoudil k permanentnímu úspěchu. Ke spojení došlo v pravý čas, neboť  ženevská značka začala pozvolna ztrácet na dechu. Přitom má za sebou řadu mimořádných úspěchů, za všechny jmenujme modely Tudor Heritage Chrono (2013) a Tudor Black Bay Bluse (2014). První z modelů, jehož prodejní cena činila 3 250 dolarů, dokonce figuruje v konkurenci Rolex Explorer 2016 či Omega Seamaster 300 na seznamu hodinek nabízejících mimořádnou investiční příležitost. Spojením s Davidem Beckhamem se hodlá Tudor zbavit nálepky kvalitní, leč levnější a méně známé varianty značky Rolex.

Oba brandy spojuje osoba stejného majitele Hanse Wildsdorfa. Tento gentleman, který začal v roce 1905 v Londýně obchodovat s hodinkami, se o tři roky později rozhodl pro založení vlastní značky Rolex, kladoucí důraz na kvalitu hodinových strojků. V roce 1919 se společnost Rolex přestěhovala do Ženevy, která byla mezinárodně proslulá rozvinutým hodinářským řemeslem. O sedm let později pak byla registrována značka Tudor, jako pocta královskému rodu Tudorovců. V začátcích se u některých kusů hodinek objevoval vedle značky Tudor i nápis Rolex. Dodnes se obě značky vyrábějí pod jednou střechou.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 15.6.2017

Tudor David Beckham

Další články