Zákazník utratil 220 000 USD za místo v pořadníku na hodinky

Přestože časy covidového šílenství doufejme navždy pominuly, špičkové hodinářské značky jako Patek Phillipe, Rolex či Audemars Piguet stále vzhledem k narušení dodavatelských řetězců nestíhají uspokojovat poptávku. Touha po jedinečných hodinkách proto vede k neuvěřitelným příběhům.

Hrdinou proti své vůli jednoho z nich je movitý obchodník Ali Rezai, který před třemi lety zatoužil po hodinkách Patek Philippe Nautilus ref. 5980/1R z růžového zlata v hodnotě 108 000 dolarů. Za tímto účelem navštívil butik Shreve&Co. v Bay Arena a na místě se dozvěděl, že k tomu, aby byl zařazen na čekací listinu, musí nejdříve utratit 200 000 dolarů. Ali souhlasil, neboť společnost se těšila z postavení jednoho ze dvou licencovaných prodejců značky a v září 2020 si pořídil hodinky Patek Phillipe 5905R v hodnotě 70 000 dolarů. Během následujícího půlroku nakoupil dárky v podobě dvou dámských hodinek stejné značky za celkem 100 000 dolarů. Částku nezbytnou k uvedení na čekací listinu překročil na začátku letošního roku, když utratil 50 000 dolarů za diamantový náramek.

Po splnění podmínek si přišel Ali pro vytoužené hodinky. Dozvěděl se ovšem, že zatímco nakupoval a utrácel, přišla společnosti Shreve&Co. o privilegované postavení a není v jejich silách dodat vytouženého hodinky z růžového zlata. Prodejci ovšem naznačovali, že kdyby Ali nadále utrácel v jejich butiku, mohly by se věci pohnout žádoucím směrem. Obchodník ovšem zareagoval žalobou, když váženého prodejce obvinil z podvodu a úmyslného uvedení v omyl, přičemž nejvyšší soud okresu San Francisco se rozhodl jeho žalobou zabývat. Ali Rezai požaduje náhradu v hodnotě 500 000 dolarů a pevně věří, že spravedlnosti bude učiněno zadost.   

Další články