Adam Levine si objednal svítící Rolex Daytona na míru

Je známo, že frontman kapely Maroon 5 patří mezi velké obdivovatele, a především sběratele luxusních hodinek, ostatně, je pravidelným účastníkem hodinářských veletrhu a aukcí. Jeho poslední počin vedoucí k rozšíření sbírky o opravdový unikát, ovšem překvapil i zasvěcené.

Stejně, jako kolegové z branže John Mayer a Ed Sheeran, je i Adam vášnivým fanouškem značky Rolex. Před časem poskytl na toto téma rozhovor specializovanému serveru Hodinkee, během kterého představil sbírku, ve které nechybí tikající skvosty, jako Rolex Daytona Ref.6293 Panda Paul Newman či Rolex GMT Master Ref. 1675 Pepsi, které dostal jako dárek od manželky Behati Prinsloo. Nechyběly ani Rolex Rainbow Daytona, které měl na ruce při vystoupení Maroon 5 na Super Bowlu.

Prostým sběratelstvím to ale nekončí, neboť Adam pojal během jedné noci v posteli nápad, kterým možná nepotěší tradiční vyznavače značky, na druhé straně ovšem opět prokázal jeho smysl pro originalitu. Oslovil totiž známou hodinářskou manufakturu Artisans de Geneve specializující se na úpravy luxusních hodinek a poslal tamním mistrům mailem návrh postupu práce. Přitom uvedl, že novým pojetím svých strojků času, zlatých Rolex Daytona 116508 „chtěl vzdát hold klasickým hodinkám originální kombinací moderních a historických prvků.“  „Mám rád klasické hodinky, ale také chci, aby ty moje byly jedinečné a odlišovaly se od všech ostatních,“ dodal. Vedení manufaktury souhlasilo a její mistři hodináři se dali do práce.  

Během několika měsíců byly původní hodinky zcela rozebrány a součástí ciferníku se staly kousky vyrobené dle vyjádření Artisans de Geneve z jednoho bloku přírodního safíru, ciferník byl poté natřen neonově zelenou luminiscencí. Ve tmě svítící hodinky dostaly název Neon, přičemž cena vskutku ojedinělého kousku je 4 miliony dolarů. 

Další články