Drake si pořídil prsten Tupaca Shakura za 1 016 000 USD

Tupac Shakur patřil v devadesátých letech minulého století mezi nejslavnější rappery, o čemž vypovídá prodej 75 milionů hudebních nosičů rovnající se zápisu do Guinessovy knihy rekordů. Zatímco v roce 1994 pokus o atentát přežil, o dva roky později byl po návratu z boxerského zápasu Mika Tysona, popraven v Las Vegas čtyřmi výstřely.  

Zatímco část jeho popela byla smíchána s marihuanou a vykouřena členy spřáteleného Outlawz Teamu, zůstala po Tupacovi řada předmětů, která se mezi fanoušky hip - hopu těší z ikonického postavení. Součástí pozůstalosti je i na míru vyrobený prsten ze čtrnáctikarátového zlata, který má sedmadvacet let po jeho násilné smrti nového majitele. Tím je pokračovatel jeho odkazu, kanadský rapper Drake, hodnota jehož majetku byla odhadována letos v květnu na 250 milion dolarů. Muž nazývaný, vzhledem k mimořádně kladnému vztahu k nejlepším bublinkám Champagne Papi, si podle organizátora akce aukční síně Sothebys odvezl domů „nejcennější hip-hopový artefakt, jaký byl kdy prodán v aukci.“ Prsten byl na Tupacově ruce spatřen naposled během jeho posledního vystoupení na MTV Video Music Awards dne 4. září 1996, přičemž cena 1 016 000 více než trojnásobně převýšila původní odhad 300 000 dolarů.

Jak se píše ve zprávě Sotheby´s prsten osázený diamanty s korunkou navrhl sám rapper v době, kdy se intenzivně věnoval dílu Niccolo Machievalliho (1469 – 1527), italského politika a diplomata, který razil zásadu, že účel světí prostředky. Tupac byl Machiavellim okouzlen natolik, že hodlal začít vystupovat pod přezdívkou Makaveli, což mu ovšem nebylo umožněno. V červenci 2018 vraždu popsal údajný střelec Duane Keith „Keefe D“ Davis, který promluvil poté, co mu lékaři diagnostikovali rakovinu, což do nemalé míry zpochybnilo věrohodnost jeho tvrzení.    

Další články