Hodinky Elvise Presleyho se objeví v dražbě

Dne 25. února 1961 pořádal guvernér státu Tennessee charitativní koncert Elvise Presleyho, který se stal zároveň oslavou prodeje 75 milionů alb. U této příležitosti obdržel král rokenrolu od zástupců vydavatelství RCA Records hodinky Omega.

Právě tyto se stanou největší tahákem dražby, kterou v Ženevě uspořádá ve dnech 12. – 13. května aukční síň  Phillips. Očekává se velký zájem sběratelů z celého světa, neboť , kromě osobnosti majitele, láká také „tuning“ hodinek, o který se postarala věhlasná šperkařská firma Tiffany. Hodinky tak byly vylepšeny o zlato, stříbro a 44 diamantů.

Tyto hodinky se navíc mohou opřít o velmi zajímavý příběh. Přes jejich značnou hodnotu je totiž zpěvák věnoval jednomu ze svých obdivovatelů. Hodinky Omega 510 s nápisem „To Elvis, 75 Million Records, RCA Victor, 12.25.60,“ se následně dostaly do rukou synovce fanouška, který se rozhodl pro jejich zpeněžení.  Vyvolávací cena se bude podle odhadů pohybovat v rozmezí od padesáti do sta tisíc švýcarských franků, což se v přepočtu rovná částce 1,1 až 2,2 miliony korun.  

 V souvislosti s dražbou hodinek krále rokenrolu se spekuluje nad tím, zdali Elvis Presley překoná Paula Newmana. Jak jsme nedávno informovali, hercovy hodinky Rolex Daytona se dražily loni na podzim. Přes odhadní cenu milion dolarů, byly nakonec hodinky vydraženy za 17,75 milionu dolarů, přibližně 370 milionů korun.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 12.3.2018

Elvis Presley Omega

Další články