Nejdražším prodaným kouskem Gucci je pásek za 250 000 dolarů

Máme li věřit sociální síti Linkedin, je Gucci třetí nejhodnotnější značkou v oblasti luxusní módy, lépe si vedou pouze Chanel a Louis Vuitton. Brand, který před dvěma lety oslavil kulaté sté narozeniny, nabízí od roku 1921 top kvalitu, za kterou si ovšem také nechá patřičně zaplatit.

Vůbec nejdražším prodaným kouskem v historii Gucci je ručně šitý pásek Gucci Stuart Hughes vyrobený z nejkvalitnější italské kůže. Na ceně 250 000 dolarů, za které pořídíte například nejluxusnější verzi limuzíny Audi A8 a ještě vám docela dost peněz zůstane, se ovšem podepsala hlavně přezka GG osazená diamanty o celkové hmotnosti 30 karátů. Spona vznikla ve spolupráci se společností Goldstriker International se sídlem v Londýně, která má v portfoliu například nejdražší mobil na světě v hodnotě 10 milionů liber.   

Italský módní dům oslovuje ve velkém i vyznavačky kabelek, velké oblibě dam preferujících kombinaci luxusu a praktičnosti se těší Gucci Crocodile Tote Bag v hodnotě 32 000 dolarů. Jak značka uvádí, vzhledem k tomu, že platí přímá úměra mezi věkem predátora a kvalitou jeho kůže, je v případě tohoto modelu použita kůže ze starého krokodýla, výsledkem čehož je dokonalá patina.

Módní brand ovšem dokáže oslovit i rebely, důkazem čehož je motorkářská bunda Gucci Biker Jacket za 18 650 dolarů. Bunda je z nejlepší teletiny, cvočky, zipy a řetízky evokují atmosféru 80. let, postrádá ovšem kevlarovou bezpečnostní vložku, na motorku se proto až tak moc nehodí. Jako součást drsného outfitu, ovšem bezpochyby zaujme.

Další články