Louis Vuitton ve světě gastronomie

Francouzská módní značka Louis Vuitton, známá po celém světě pro své luxusní zboží, rozšířila již před několika lety svůj vliv i do světa gastronomie. Koncept Louis Vuitton přináší jedinečnou kombinaci prvotřídního kulinářského umění a exkluzivního designu, který je typický pro tuto ikonickou značku. Vstupte do světa, kde se móda setkává s jídlem a zažijte nezapomenutelnou atmosféru v některém z jejich prestižních podniků.

Není to jen o módě, ale i o gastronomii

Louis Vuitton restaurace a kavárny však nejsou jen o jídle. Je to o celkovém zážitku, který zahrnuje nejen chuťové pohárky, ale i smysly pro krásu a estetiku. Design interiéru každého z těchto podniků je pečlivě promyšlený a reflektuje elegantní a sofistikovaný styl Louis Vuitton. Prostor je často zdoben ikonickými prvky značky, jako jsou monogramy a vzory, které dodávají místu nezaměnitelný charakter.

První restaurace značky otevřela své dveře v únoru 2020 v japonské Osace. Nachází se v ikonické budově Louis Vuitton Maison Osaka Midosuji, kterou navrhla renomovaná architektonická firma Jun Aoki & Associates ve spolupráci s Peterem Marinovem. Restaurace nesoucí název "Le Café V" a exkluzivní "Sugalabo V" pod vedením šéfkuchaře Yosuke Suga nabízejí delikátní pokrmy v moderním prostředí s nádherným výhledem na město.

Další zastávkou na gastronomické mapě Louis Vuitton je Soul. Tento podnik, otevřený v roce 2021, je součástí Louis Vuitton Maison Seoul. Design restaurace a kavárny je dílem slavného architekta Franka Gehryho, který se inspiroval tradiční korejskou architekturou. Nabízí exkluzivní menu, které kombinuje francouzskou a korejskou kuchyni, což vytváří jedinečný kulinářský zážitet.
Následovalo Tokyo, Chengdu v Číně, Doha v Kataru, Bangkok a Paříž.​

Paříž, domov Louis Vuitton, nemůže být vynechána. Maison Vendôme, jedno z nejprestižnějších míst této značky, hostí kavárnu, kde si můžete vychutnat gurmánské pochoutky a exkluzivní kávové směsi. Historická budova a její elegantní interiér přidávají na exkluzivitě tohoto místa.
Nedávno Louis Vuitton otevřel pop-up restauraci v Saint-Tropez, která funguje sezónně během léta a nabízí středomořskou kuchyni a francouzské dezerty​.
Další restaurace a kavárny značka plánuje otevřít v Miami a Macau.

Co očekávat při návštěvě?

Každé z těchto míst nabízí nejen skvělou gastronomii, ale i pečlivě vybraný výběr nápojů včetně prémiových vín a šampaňského. Menu je často sezónní a využívá čerstvé, lokální suroviny. Služby jsou na nejvyšší úrovni, jak se od Louis Vuitton očekává. Kromě gastronomických zážitků mohou návštěvníci obdivovat i umělecká díla a instalace, které jsou nedílnou součástí interiéru.

Louis Vuitton Restaurant & Café je víc než jen místem k jídlu. Je to zážitek, který spojuje svět luxusu, módy a gastronomie do jednoho nezapomenutelného balíčku. Ať už jste v Osace, Soulu nebo Paříži, návštěva některého z těchto exkluzivních podniků vám poskytne nejen kulinářský, ale i estetický zážitek, který si budete dlouho pamatovat.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 9.7.2024

Louis Vuitton

Další články