VS hlásí návrat andílků

Po pěti letech přestávky se Victoria’s Secret Fashion Show vrací na podzim roku 2024. Tento návrat znamená významný posun ve směřování značky, která si klade za cíl spojit glamour minulosti s moderním, inkluzivním přístupem. 

Victoria’s Secret Fashion Show byla v roce 2019 zrušena kvůli klesající sledovanosti a rostoucí kritice ohledně nedostatku diverzity a inkluzivity. Přehlídka tradičně představovala pouze štíhlé a vysoké modelky, což ostře kontrastovalo s tendenční  rostoucí poptávkou po zastoupení různých typů postav v módním průmyslu. Kritika dosáhla vrcholu, když bývalý hlavní marketingový ředitel Ed Razek učinil kontroverzní komentáře o zařazení transgender a plus-size modelek. Následný Razekův odchod v roce 2019 a odchod CEO Les Wexnera v roce 2021 donutil značku k zamyšléní o dalším směřování​​.

Victoria’s Secret podnikla významné kroky k obnovení svého image. Značka představila VS Collective, která zahrnuje významné osobnosti jako fotbalistku Megan Rapinoe, tenisovou hvězdu Naomi Osaku a herečku Priyanku Chopra. Tato iniciativa si klade za cíl odrážet širší, inkluzivnější definici krásy a posílení postavení žen. Navíc dokumentární pořad „World Tour“ z roku 2023, dostupný na Amazon Prime, představil návrhy od globálních umělců a obsahoval rozmanité modelky, což si vysloužilo příznivá srovnání s přehlídkami Savage x Fenty od Rihanny​.

Victoria’s Secret Fashion Show slibuje zachovat ikonické prvky

Nadcházející Victoria’s Secret Fashion Show slibuje po propadu zájmu zachování ikonických prvků, které ji proslavily –  okouzlující přehlídka, hudební vystoupení a charakteristická andělská křídla. Zároveň chce zabezpečit jejcih prezentování moderním způsobem.

Značka naznačila, že přehlídka bude ztělesňovat podstatu jejích dřívějších let, avšak přizpůsobena současným standardům inkluzivity a reprezentace​. Přesné datum, čas a místo konání přehlídky pro rok 2024 zatím nebyly oznámeny, ale Victoria’s Secret už prostřednictvím série příspěvků na sociálních médiích a tiskových zpráv naznačila její návrat.
Nedávné spolupráce značky a obchodní výsledky naznačují pozitivní trend, s obnoveným zájmem jak dlouholetých fanoušků, tak mladší, rozmanitější veřejnosti. 
Začleněním inkluzivnějšího přístupu si Victoria’s Secret klade za cíl znovu získat své postavení vedoucí síly v módním průmyslu a zároveň propagovat poselství posílení postavení a diverzity.

Victoria’s Secret Fashion Show 2024 bude představovat pro značku zásadní moment. Je to příležitost oslavit její dědictví a zároveň přijmout změny potřebné k tomu, aby zůstala relevantní a rezonující s moderním publikem. Fanoušci i kritici netrpělivě očekávají tuto novou kapitolu v bohaté historii značky, s nadějí, že splní své sliby o glamouru, vzrušení a inkluzivitě.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 18.5.2024

Victoria’s Secret VS

Další články