Schwarzkopf Elite Model Look v O2 aréně

Praha se opět stala centrem světového modelingu. V sobotu 15. června 2024 se v pražské O2 areně konalo světové finále 40. ročníku prestižní modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look. Tento velkolepý galavečer se do české metropole vrátil již potřetí a přilákal tisíce diváků a významných hostů z celého světa. Odborná porota, složená z 30 agentů z různých koutů světa, vyhlásila jako vítěze Micklate Décio Macobola z Mozambiku a Itala Imade Darouache. Tito dva šťastlivci byli vybráni z celkových 40 finalistů a finalistek, kteří se do soutěže přihlásili z více než 105 různých národností.

Finále se letos poprvé přesunulo ze Španělského sálu Pražského hradu do prostorné O2 areny, což s sebou přineslo zcela novou atmosféru a možnosti. Dramaturgie večera, kterou měla na starosti režisérka Jana Burkiewiczová a DJ a producent NobodyListen, byla obohacena o spolupráci s Transmission Festivalem. Hudební stránku večera dále doplnila zpěvačka Annet X, která svým vystoupením nadchla publikum.

Saša Jány, producent soutěže a ředitel agentury Elite Prague, byl nadšený z úspěšného průběhu večera. „Letos jsme hostům představili nový koncept a máme na něj nadšené ohlasy. Je jasné, že hala typu O2 areny má úplně jinou atmosféru než Španělský sál, zároveň jsme v našem přístupu k organizaci rádi inovativní, a tak bylo spojení s Transmission Festivalem perfektní příležitostí,“ uvedl Jány.

Mezi významnými hosty v publiku se objevila řada známých osobností, jako například topmodelka Daniela Peštová se syny, Michaela Kociánová s přítelem či Jana Kolářová s manželem. Nechyběla ani herečka Hana Vagnerová s partnerem, moderátorky Eva Hecko Perkausová, Zorka Hejdová a Gabriela Lašková, muzikant Albert Černý s modelkou Barborou Černou, zpěvačka Zea či návrhář Jan Černý. Hosté si mohli vychutnat prémiové šampaňské od G.H. Mumm, což jen přidalo na exkluzivitě večera.

Celým večerem provázel zpěvák a tanečník Adam Pavlovčin, alias Adonxs, který svým charismatem a ukázkou vlastní tvorby nadchl přítomné diváky. Hudební zážitky doplnila i slovenská zpěvačka s etiopskými kořeny Anabela Mollová.

„Elite Model Look je globálně nejúspěšnější modelingová soutěž, která nejen v minulosti nastartovala kariéry mnoha mužských i ženských superhvězd. Česká republika v historii soutěže zaujímá speciální postavení, protože právě odtud pochází vůbec nejvíce absolutních ženských vítězek, konkrétně šest. Proto se světové finále opakovaně vrací do Prahy a pro mě osobně je čest se na něm při každé této příležitosti organizačně podílet,“ uvedl Saša Jány.

Soutěž Elite Model Look nastartovala kariéry takových jmen jako Cindy Crawford, Lara Stone, Stephanie Seymour, Giselle Bündchen, Alessandra Ambrosio, Diane Kruger, Mona Tougaard, Vittoria Ceretti nebo Davidson Obennebo. Zmíněná šestice českých vítězek pak sestává z Lindy Vojtové (2000), Denisy Dvořákové (2006), Evy Klímkové (2013), Barbory Černé (2014), Jany Kolářové (2016) a Amélie Konšelové (2021).

„Jsme velice pyšní na všechny naše finalistky a finalisty, na jejich tvrdou práci, nasazení a profesionalitu. Jsou naší budoucí generací talentů a tento jejich úspěšný start na finále znamená začátek mnoha zářných kariér v modelingu,“ dodala Jennifer-May Cope, globální ředitelka Elite Model Look.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 18.6.2024

Schwarzkopf Elite Model Look

Další články