Kim Kardashian si pořídila náhrdelník princezny Diany

Profesionální celebrita s odhadovanou hodnotou majetku 1,8 miliardy dolarů tak pokračuje v nastoupené cestě, ve sbírce má například šperky od Jackie Kennedy Onassisové či Elizabeth Taylorové. Před nedávnem se pak představila v šatech Marilyn Monroe.

Diamantový náhrdelník nazvaný Attalahův kříž pro sebe Kim uzmula v konkurenci dalších čtyřech zájemců s tím, že konečná cena překonala o více než 100 % původní odhad. Na ceně se podepsala i skutečnost, že od konce osmdesátých let minulého století byl šperk uložen v sejfu. Poprvé si tragicky zesnulá princezna Diana náhrdelník vzala během charitativní akce v roce 1987 v kombinaci s fialovými šaty módní návrhářky Catharine Walker v alžbětinském stylu.

Náhrdelník poskytla do aukce majitelka Ramsey Attalah, která šperk zdědila po svém otci. Perský sběratel umění Naim Attallah koupil náhrdelník v 80. letech od londýnského klenotníka Garrada a podle jeho slov byla princezna Diana jedinou osobou, které šperk půjčoval.    

Cena náhrdelníků mnohonásobně překonala cenu dalšího Dianina akvamarínového prstenu v hodnotě 90 000 dolarů, který si půjčila loni v prosinci na akci o lidských právech Meghan Markle. Vůbec nejdražším šperkem princezny je ovšem koruna s diamanty za 1,5 milionů dolarů, kterou dostala Diana jako svatební dar, medián použila naposled Kate Middleton v roce 2018 na státní hostině pro krále Willema - Alexandra z Nizozemska.

Další články