Hodinářství Jacob & Co. představilo hodinky za 20 mil. USD

Přestože přehlídka toho nejlepšího ze světa hodinářství nabízí i letos řadu mimořádných exponátů, hodinky pro dolarové miliardáře s příznačný názvem Billionaire Timeless Treasure ze žlutého zlata a diamanty stejné barvy vévodily diskusím, kam až je možno zajít v touze po luxusu.

Byť i celodiamantové měřiče času mají svou klientelu, Jacob & Co nabídlo kromě hodinek, diamantů a zlata rovněž příběh, když v hlavní roli jsou věčné, a hlavně žluté diamanty.

Drahokamy neobyčejné barvy jsou totiž na náramku, lunetě, ciferníku a korunce, hodinářství proto sestavilo desetičlenný tým odborníků na jejich koupi, řezání a broušení. Jejich shánění zabralo tři a půl roku, během kterých byly světové zásoby žlutých diamantů zcela vyčerpány. „Dostáváme denně nabídky na desítky, někdy stovky bílých kamenů a jiných drahokamů,“ uvedla v prohlášení hodinářství šéfová oddělení nákupu drahých kamenů Jacob & Co., Seraina Wicht. „V případě žlutých diamantů se ovšem jednalo o nabídky maximálně tří kamenů a zdaleka ne všechny odpovídaly našim požadavkům. Někdy jsme čekali týden na jediný diamant.“

Po ukončení nákupů drahokamů v surovém stavu se jednalo asi o 880 karátů, vstoupili do hry brusiči, kteří zpracovali celkem 425 žlutých diamantů o celkové hmotnosti 217 karátů. Mezitím šperkaři vyráběli běžným okem neviditelnou mřížku, do které byly diamanty usazeny. Nakonec přišlo na řadu 76 smaragdově broušených tsavoritů, jedná se o zeleně zbarvenou drahokamovou odrůdu, když zelená barva je způsobena příměsí vanadu a chrómu. Mimochodem, nepříliš známý drahokam je rovněž součástí posledních hodinek Cristiana Ronalda, Jacob & Co. Caviar Flying Tourbillon „Tsavorites“.

Přes astronomickou cenu, lidé věci znalí nepřipouštějí, že by hodinky pro dolarové miliardáře nenašly v brzké době majitele. Mezi největší favority patří DJ Khaled a zejména Floyd Mayweather. Ostatně, v profiringu nikdo neporažený Money Floyd je majitelem hodinek řady Billionaire s bílými diamanty, za které, jak uvedl na svém Instagramu, zaplatil 18 milionů dolarů.         

Další články