Rolex nad zlato

A taky nad investice a nemovitosti. Analýza přitom není dílem marketingového oddělení světoznámé švýcarské značky zaměřené výhradně na produkci automatických hodinek, ale specializovaného a prestižního amerického ekonomického týdeníku Barron´s.

Jak konstatovaly závěry studie, za posledních deset let narostla průměrná cena hodinek Rolex z původních 5 000 USD na 13 000 dolarů. Na této skutečnosti se podepsala nejvíce pandemie, během období 2020 – 2021 totiž zaznamenala cena hodinek stejný nárůst, jako tomu bylo v předchozích pěti letech. Podle analýzy prodeje se největší pozornosti kupců těšily ocelové modely Submariner Ref. 16610 a Daytona, v tomto případě se cena pohybuje na hranici 30 000 dolarů.

Jak následně ukázala analýza serveru macrontrends.net a databáze Federal Reserve Economic Data, hodinky Rolex překonaly růst cen zlata a nemovitostí. Přibližně stejně si vedly akcie a dluhopisy, podle indexu Dow Jones Industrial Average, ale hodinky zaznamenaly mnohem vyšší percentuální nárůst.

Jak se pak shodnou experti, investice do hodinek Rolex budou i v dalším období patřit do kategorie velmi jistých a výnosných. Výrobce totiž zejména v důsledku narušení obchodních řetězců navýšil ceny, přesto se ze strany klientů nedostavila negativní reakce. Tato skutečnost se pak nepochybně promítne i do vývoje cen na sekundárním trhu. Zároveň je ovšem nutno uvést, že nejdražší hodinky v historii značky Paul Newman´s Rolex Daytona za 17,8 milionu dolarů, se zatím nemusejí obávat o své výsostné postavení.

Další články