Nejdražší vana světa stojí 2 miliony dolarů

Přestože žijeme v čase, který vanám z energetických důvodů zrovna nepřeje, například německý ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck v rozhovoru pro Spiegel před časem radil, jak omezit délku sprchování - pro jinou část světové populace představuje napuštěná vana vrchol slasti.

Zatím nejdražší vana světa The Jewel Bathtub stojí dva miliony dolarů a poprvé byla předvedena v Dubaji na akci Index Interor Design. Jak uvedl americký magazín Robb Report, základem se stala snad miliony let stará kláda o hmotnosti 14 tun pocházející z indonéského deštného pralesa, která s postupem času přešla z původního do kamenného stavu. Práce se chopil známý designér Nigel Fenwick, který po dobu osmi měsíců s pomocí diamantových kotoučů vrtal a brousil. Jméno majitele nejdražší vany planety zůstává doposud utajeno.

Vana Le Grand Queen byla rovněž premiérově představena na dubajském Mezinárodním festivalu šperků. Designér Simon Kraft se nechal inspirovat indonéskou kánoí a vůbec nešetřil drahokamy. Především díky tomu se vana nakonec prodala za 1,7 milionu dolarů.

Na počátku millénia se rozhodlo vedení luxusního japonského hotelu Kominato odměnit nejvěrnější a nejmovitější hosty vanou za milion dolarů. Na ceně se podepsalo především použití cca 85 kilogramů zlata a hosté si užívali koupele do roku 2007. Tehdy totiž byla zlatá vana za doposud neobjasněných okolností odcizena a doposud se po ní marně pátrá.

Další články