Na Fisher Island se musí obejít bez písku z Baham

I v případě Covid-19 platí, že existují rovní a rovnější. Důkazem toho je například Fisher Island, soukromý ostrov poblíž Miami. Podle agentury Bloomberg se jedná o místo s největší koncentrací boháčů v USA, průměrný příjem obyvatele ostrova, na který lze dorazit pouze trajektem, případně soukromou lodí, je 2,2 milionu dolarů.

Ostrov aktuálně obývá ve 30 luxusních bytových domech 800 rodin, přičemž cena nemovitostí se pohybuje v rozmezí od 2 do 40 milionů dolarů, měsíční nájmy pak vyjdou na 6 600 USD až 60 000 USD. V současné době jsou ovšem veškeré nemovitosti plně obsazeny, neboť  majitelé z řad top manažerů, právníků či lidí z IT byznysu správně usoudili, že na izolovaném ostrově jim bude nejlépe.

Navíc, jak informoval list Miami Herald, mají obyvatelé Fisher Island plus 400 lidí zajišťujících chod ostrova přístup ke krevním testům, o kterých si může zbytek méně movité populace nechat pouze zdát. Testování prostřednictvím odběru krve z bříška prstu probíhá na místní klinice za striktního dodržení všech bezpečnostních opatření. Přesto bylo na ostrově vyvolených evidováno 5 – 9 osob nakažených Covid-19, kteří procházejí, pod lékařským dohledem, stádiem karantény. 

Je snadno pochopitelné, že přes tíživou situaci obyvatelé ostrova nestrádají. Podle businessinsider.com v místních uzavřených restauracích fungují kuchyně, místní si tak mohou například vyzvednout smaženou rýži s krevetami (26 USD), kuřecí maso s citronovou paprikou (31 USD), italská restaurace nabízí Rigatoni alla Norma (39 USD), telecí ragú (38 USD) či marinovaného lososa (40 USD). 

Zároveň je ovšem nutno říci, že koronavirus přece jen částečně omezil bytí a žití obyvatel Fisher Island. Aktuálně totiž nejsou k dispozici golfová hřiště, lázně, 18 tenisových kurtů i pláže, na které se dováží speciální bílý písek z Baham.

Další články