Mnohonásobný miliardář Kanye West prodává ranč

Jedná se o ranč ve Wyomingu, který si rapper, jehož jmění se odhaduje na 6,6 miliardy dolarů, pořídil v roce 2018. Jednalo se o vcelku překvapivou koupi, neboť  hip-hop založený na světlech velkoměst, má k desátému největšímu státu v USA, s hodnotou hustoty zalidnění dva obyvatele na km čtvereční asi stejně blízko, jako rigidní vegan k masokombinátu.

Na druhou stranu si ovšem fanoušci rappera nepochybně vzpomínají na proslulé Wyoming Sessions, kromě toho na ranči vzniklo album „Ye“ z roku 2018. Na stejném místě tvořilo duo Kids See Ghosts složené z Kanye West a Kid Cudiho, které vydalo na konci jara 2018 pět alb vycházejících s týdenním odstupem. 

Média spojují prodej ranče s krachem vztahu rappera s manželkou Kim Kardashian, nicméně  Kanyemu zůstane k dispozici Bighorn Mountain Ranch nacházející se rovněž ve Wyomingu. Kromě toho si rapper před nedávnem pořídil v Malibu za 57 milionů dolarů dům, jehož autorem je respektovaný japonský architekt Tadao Ando. 

Pro případné zájemce - ranč Cody se rozkládá na solidním pozemku 3 888 akrů (1 akr 4 046 metrů čtverečních), jeho součástí jsou dvě sladkovodní jezera, na kterých je možno si nachytat pstruhy. Kromě hlavní nemovitosti, o které se píše s nadsázkou jako o jedné posteli a dvou vanách, na ranči například nechybí nahrávací studio, kůlny, ohrady, stáje plus dráha pro motokáry a čtyřkolky.   

Další články