Mexický ráj za 802 000 korun za noc to napohled

Přestože v Česku začíná zvonit ještě před covidem tak lukrativnímu byznysu jako je Airbnb hrana, pražský magistrát totiž rozhodl loni o tom, že bytové prostory nelze používat jiným způsobem, než pro který byly zkolaudovány, nikoli tedy jako hotel, či ubytovnu, ve světě se tomuto druhu byznysu daří.

Názorným příkladem je Casa Tau v mexickém letovisku Punta Mita. Zároveň je ovšem nutno říci, že o astronomickou cenu 38 000 dolarů za noc, což se v přepočtu rovná částce cca 802 000 korun, se zasloužila streamovací platforma Netflix, která využila malý resort v jedné sezóně reality show „Too Hot To Handle,“ o krásných nezadaných, kteří mohou vyhrát 100 000 dolarů, stačí vzdát se sexu. Letovisko je zároveň nazýváno nejdražším Airbnb na světě.

Punta Mita, kterou navrhli renomovaní architekti Juan Collignon a Manolo Mestre, se skládá z pěti na pobřeží umístěných samostatných vilek s přepychovými apartmány. K tomu svěží zahrady, bazén a soukromá pláž. Resort nabízí úchvatný výhled na Tichý oceán.

Celkem 27 hostů se může ubytovat ve 12 ložnicích, k dispozici je 16 koupelen, obrovská terasa, posilovna a kamenné pece na pizzu. Do ceny jsou zahrnuty concierge služby, soukromý kuchař fungující na základě většinového přání klientů, obsluha, barman, každodenní výměna prádla, lázně a masáže. Na své si pochopitelně přijdou fanoušci sportu s nejmenším míčkem, neboť  v bezprostřední blízkosti se nacházejí dvě nejvyhlášenější mexická golfová hřiště Bahia a Pacifico.   

Další články