Jacksonův Neverland na prodej se slevou 69%.

V červnu letošního roku uplyne deset let od nečekané smrti krále popu Michaela Jacksona. A zároveň existuje jistá naděje, že do té doby najde jeho honosné sídlo Neverland konečně kupce.

Ranč nejúspěšnějšího umělce v historii pop music byl na prodej poprvé v roce 2015. Stanovená cena 100 milionů dolarů ovšem nikoho nebrala, za další dva roky tak došlo k jejímu snížení na 67 milionů dolarů.  Zase nic. Proto se Neverland objevil v nabídce letos, přičemž cena 31 milionů dolarů, rovnající se takřka 69% slevě, se blíží skutečné hodnotě nemovitosti. A nic by na tom neměl změnit ani dvoudílný dokument HBO, který krále popu, od jehož smrti uplyne letos v červnu deset let, nevykreslil zrovna v příznivých barvách.  Nejspíše proto makléři zabývající se transakcí neprodávají Neverland, ale Sycamore Ranch Valley.

Podle společnosti Zillow Redfin je dnešní reálná cena nemovitosti 28 milionů dolarů, za tuto částku by neměl být problém sídlo prodat. Po odečtení inflace tak případný majitel přijde k domu levněji, než zpěvák, který Neverland pořídil v roce 1987 za 19,5 milionu dolarů, což se z dnešního hlediska rovná částce 44,1 milionu dolarů.

Jak se v této souvislosti nechal podle magazínu Forbes slyšet prezident společnosti Miller Samuel Jonathan Miller, cena 100 milionů dolarů byla stanovena v době, kdy žila nemalá část populace v představě, že se každý týden objeví na trhu nemovitosti od 50 milionů dolarů výše. Ostatně, za floridské sídlo Playa Vista Isla chtěli vlastníci dokonce 139 milionů dolarů. Nemovitost se nakonec loni vydražila za 42,5 milionu dolarů.

„Nemyslím si, že majitelé Neverlandu mysleli částku 100 milionů dolarů v roce 2015 úplně vážně. Spíše hodili návnadu a čekali, jestli například nezareaguje bohatý fanoušek, který si bude chtít koupit kromě domu a pozemku i kus historie“, říká Dina Landi, realitní makléřka ze Santa Barbary. Podle jiného makléře se ovšem nejednalo o výhodnou strategii, neboť  v té době bylo Jacksonovo sídlo prodejné za cca 50 milionů dolarů.

Další články