Elizabeth Holmesová si užívá domu za 135 milionů dolarů!

A nic na tom nemění skutečnost, že bývalé majitelce startupu Theranos hrozí za podvod a konspirace od loňského léta dvacet let natvrdo. Mimochodem, mezi těmi, kteří jinak sympatické blondýně naletěli, byli mimo jiné byznysmeni kalibru Larry Ellisona či Rupperta Murdocha. 

Elizabeth přišla v roce 2003 s projektem, který na základě pouhé kapky krve informoval o aktuálním zdravotním stavu konkrétního jedince. Do té doby, než nafukovaná bublina v roce 2014 definitivně splaskla, zkasírovala od investorů devět miliard dolarů a užívala si života. 

A tak mimo jiné obývá se svým partnerem dům za 135 milionů dolarů, na který se v době své největší slávy nezmohl například ani Bill Gates. Nemovitost se nachází v Silicon Valley na pozemku o rozloze 30 hektarů. Podle CNBC má dům devět ložnic, čtyři bazény, tenisový kurt, vlastní zdroj vody a exkluzivní zahradu. Zdroje ovšem neuvádějí, zdali je součástí domácnosti sibiřský Husky jménem Balto, o kterého se staral početný personál.

Jak dále uvádí Vanity Fair, peníze investorů podvodná podnikatelka investovala mimo jiné do vlastního publicisty, který se za 25 000 dolarů měsíčně staral o její pozitivní mediální obraz. Kromě toho cestovala privátním tryskáčem, jak ovšem uvádí Elizabeth na svoji obhajobu, v okamžiku, kdy začala mít společnost v důsledku vymyšlených diagnóz a vysychajících zdrojů finanční problémy, svolila k cestám komerčními linkami v první třídě.

Podle dalších informací Vanity Fair vyšel měsíční pronájem ústředí Theramos v Palo Alto milion dolarů a majitelka se starala o blaho zaměstnanců. Například konferenční stůl v místnosti, ve které se konaly porady, vyšel na 100 000 dolarů.   

Další články