Dům Gianni Versaceho je na prodej za 70 mil. USD

Přestože od násilné smrti jednoho z nejslavnějších módních návrhářů historie uplyne letos v červenci pětadvacet let, jeho odkaz stále žije. A tak vedení Sotheby´s International Realty konstatovalo, že jedna věc je vlastnit něco z Versaceho produkce, jiná žít v jeho bývalém sídle.

Za 70 milionů dolarů tak lze zakoupit rezidenci s obytnou plochou přes 1 300 metrů čtverečních. Vskutku velkolepě pojatá stavba má šest podlaží, výtah, pět kamenných krbů, jedenáct koupelen, obrovskou střešní terasu a altán. Nechybí přijímací místnost, knihovna, kancelář a jídelna. Obývací pokoj má cca 220 metrů čtverečních, malovaný strop vychází z maleb Sixtinské kaple. Součástí bývalého Versaceho sídla je dále pět hlavních ložnic, apartmá majitele zabírající jedno podlaží, luxusní koupelna z italského mramoru, wellness centrum s kavárnou, pokoje pro hosty a personál.

V rezidenci lze pořádat hojně navštěvované společenské akce, technickými výdobytky doslova nabité kuchyně se totiž nacházejí jak v přízemí, tak v prvním podlaží. Součástí kuchyně ve spodní části budovy je místnost určená pro snídaně, ze které lze volně přejít do velké zahrady. 

V současné době je majitelem nemovitosti švédský manažer hedgeových fondů Thomas Sandell (61), kterému dělá společnost jeho manželka  Xinema (46), nicméně duch vily zůstal zachován. Jak se nechala slyšet manažerka realitky Nikki Field, nový majitel se bude cítit jako Alenka v říši divů. Je ovšem otázkou, zdali bude potenciální vlastník ochoten akceptovat navýšení ceny o 40 milionů dolarů? I láska k Versacemu totiž může mít své hranice.

Další články