Chytré bydlení

Bydlení budoucnosti nebo-li chytré bydlení se stalo realitou. Renomovaná společnost Insight Home nabízí na českém i slovenském trhu jedinečný systém inHome AMX americké společnosti AMX. 

Koncept chytré domácnosti je založen na do posledního detailu „vychytaném“ systému domácí automatizace jednoduchého ovládání všeho, co s výjimkou partnerky, dětí a domácích mazlíčků ovládat lze. Do této kategorie spadá osvětlení, světelné scény, žaluzie a závěsy, bezpečnostní a kamerový systém včetně přístupu pomocí otisku prstu. Dále pak vytápění, chlazení, meteorologická stanice, bazén, vířivka, sauna, měření spotřeb energií, distribuce audia či videa, případně domácí spotřebiče. Jak vidno, je výčet užitečnosti takřka nekonečný…

Přitom ovládání celé domácnosti lze směle přirovnat k běžnému užívání mobilního telefonu. Základem všeho je dotykový panel umožňující dokonalou kontrolu domova. Jediný panel tak nahrazuje pestrou paletu nejrůznějších, mnohdy až otravných, ovladačů. Stačí jediný stisk příslušného tlačítka před odchodem a chytrá domácnost je uvedena do chodu. Během minimálního časového úseku se zhasnou světla, aktivuje bezpečnostní systém, vypne televize a veškerá audiovizuální zařízení, dojde k zatažení žaluzií. K tomu se odpojí všechny spotřebiče, jejichž případný nekontrolovaný chod může způsobit takřka katastrofické problémy. Vcelku pochopitelně i v tomto případě platí, že do top kvality je zapotřebí investovat. Na druhou stranu kombinace chytré domácnosti s dalšími podsystémy (topení či chlazení) garantuje úsporu energie až o 30%.

Nezpochybnitelnou výhodou systému AMX je modularita, investovat je, tudíž možno, postupně. Základ však spočívá v systémové elektronizaci. Přitom náklady na tuto vskutku „chytrou“ instalaci jsou o cca 20% vyšší, než je tomu v případě instalace konvenční. Obecně lze konstatovat, že komplexní systém inHome AMX je možno pořídit za 10% z ceny celé nemovitosti.

...vice o chytrém bydlení na www.insighthome.eu

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 2.4.2015

Insight Home chytré bydlení inHome AMX

Další články