I rodina Beckhamova se někdy utne

Zřejmě i největší odpůrci hvězdného manželského páru Davida a Victorie Beckhamových se shodnou na tom, že bývalý skvělý fotbalista a ex spice girl představují dokonalý stroj na vydělávání peněz. I ten se však někdy zadrhne.

A tak se David a Victoria musí smířit s tím, že i prodělek je kšeft, ale nepotěší. Přitom, když manželé před třinácti lety kupovali na francouzské Riviéře nemovitost z devatenáctého století za 1,5 miliónů liber, tedy cca 47 miliónů korun, vypadalo to, že se, vzhledem k luxusní lokalitě, jedná o obchod z kategorie mimořádně výhodných.

Pak se ovšem do hry vložila paní Victoria, která se rozhodla uplatnit rovněž jako designérka. Vzhledem k vytříbenému vkusu a nabitým bankovním kontům se nemusela držet při rekonstrukci příliš při zemi a utratila dalších pět miliónů liber. Cena rezidence na riviéře, zároveň však obklopené lesy, se tak vyšplhala v přepočtu na 204 miliónů korun.

Poté ovšem hvězdný pár podle všeho zjistil, že vzhledem k obchodním povinnostem, které nutí Davida a Victorii spolu s početnou rodinou pendlovat mezi Londýnem a New Yorkem, není dostatek času na to si rezidence užít. Luxusní obydlí je tak na prodej za 73,5 miliónů korun, což se v praxi rovná prodělku 128 miliónům korun.

Přitom se nejedná o první nemovitost, kterou Beckhamovi vyškrtli v poslední době z rodinného portfolia. V březnu 2014 prodal pár svůj notoricky známý Beckingham Palace v Hertfordshire, před rokem přišel na řadu zámek v Madridu. Je ovšem zřejmé, že za prodejem nemovitostí se v případě rodinného koncernu neskrývají finanční trable. Společný majetek manželů je totiž oceňován na více, než deset miliard korun.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 17.8.2016

David Beckham Victoria Beckham Riviera

Další články