Luxus ve výšce

Při patřičně velké dávce fantazie a zručnosti není nic nemožné. Na vlastní oči se o tom mohou přesvědčit obyvatelé Amsterodamu a především návštěvníci vskutku neobyčejného, leč luxusem oplývajícího hotelu.

V roce 1984 uzavřeli v holandské metropoli loděnici, jejíž součástí byl i velký jeřáb. Stav postupného chátrání trval až do roku 2013, kdy byl jeřáb rozřezán na kusy a z Nizozemska putoval do provincie Frísko na severu země. A zatímco v tamních loděnicích Taisma řezali a upravovali, pracovali architekti na projektu z kategorie vskutku originální.

Po třech měsících se jeřáb vrátil do Amsterodamu a do věci se vložili architekti v čele s Edwinem Kornmannem Rudim, kteří nakonec přišli s originálním řešením v podobě realizace tří rotujících apartmánů s venkovní vířivkou o rozloze 35 metrů čtverečních umístěných ve výšce padesáti metrů. Do dočasného obydlí v hotelu Faralda NDSM Crane Hotel, jehož provoz byl oficiálně spuštěn loni v dubnu, se zájemci dostanou s pomocí dvou výtahů. Jedno z apartmá bylo vytvořeno v prostorách bývalé strojovny, další dva prosklené apartmány pak nabízejí úchvatný pohled na přístav. Pod nimi se nachází prostor s plochou 60 m čtverečních určený pro akce všeho druhu. V případě touhy po návštěvě musíte počítat s tím, že cena za jednu noc se pohybuje kolem 400 eur.

...rezervace na www.faralda.com

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 16.1.2015

Amsterodam Faralda NDSM Crane Hotel

Další články