Oslavte Versaceho 40. narozeniny v jeho apartmá

Princezna Diana, Madonna, Elton John, Elizabeth Hurley, Sharon Stone, Prince, Elizabeth Taylor. A hlavně super modelky, které si za pouhých pár desítek tisíc dolarů odmítaly natáhnout byť  jen budík. I takto lze charakterizovat pojem Versace.

Značka s hlavou medúzy v logu oslavila letos čtyřicáté výročí od svého vzniku. Během uplynulých čtyř desetiletí se stala symbolem luxusu, přičemž poslední kolekce nabízí návrat do bláznivých 90. let. Největší fanoušci módního mága, kterého v červenci 1997 popravil homosexuální prostitut Andrew Cunanan, pak budou moci navštívit hotel, který vznikl z jeho paláce.

Gianni Versace proslul svou touhou po okázalosti a luxusu, čemuž podřídil i svou usedlost v miamské Casa Casuarina. Původně stály na místě jeho paláce, dnešního hotelu, dvě nemovitosti - návrhář však nařídil jednu z nich zbourat, na místě původní stavby nechal postavit bazén s dlaždicemi pokrytými 24 karátovým zlatem. Atmosféru doplňovaly sochy z 16. století. Nelze se proto divit, že rekonstrukce vyšla na astronomických 32 milionů dolarů, tedy na pětinásobek ceny původní nemovitosti.

Nový majitel, který palác v roce 2013 koupil, nakonec zaplatil částku ještě o osm milionů dolarů vyšší. Svou čtyřicetimilionovou investici se pak rozhodl přetavit do hotelu. Vědom si síly odkazu návrháře, podle kterého byla výstřednost a sexuální vyzývavost mnohem méně škodlivá, než sexuální svéráznost, nuda, stupidita a stárnutí, zanechal vše v původním stylu. Součástí je tak i Versaceho ložnice, noc v ní vyjde na 1 400 dolarů.     

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 3.4.2018

Versace Casa Casuarina Miami Florida

Další články