Ikonické tenisky Michaela Jordana jdou do dražby

Jedná se o tenisky Air Jordan XIII, které nejbohatší sportovec všech dob nosil během sezóny 1997/98 zaznamenané v dokumentu Last Dance. Cena 4 milionů dolarů se tak podle odborníků jeví jako vcelku reálná. 

Černo – červené tenisky použil Michael Jordan během druhého finále NBA, ve kterém jeho Chicago Bulls porazilo Utah Jazz 93:88, přičemž létající Mike zatížil konto týmu ze Salt Lake City 37 body. Býci nakonec celou sérii ovládli 4:2 a basketbalista, který se přetahuje o titul nejlepšího hráče všech dob s LeBronem Jamesem, získal poslední šestý titul šampióna NBA. Po zápase Michael obě boty podepsal a věnoval hochovi, který se staral o šatnu. 

Podle znalců by se měla cena tenisek pohybovat od dvou do čtyř milionů dolarů, proto je zřejmé, že se bude jednat o nejdražší Jordanovu obuv. Doposud se z výsadního postavení těšily tenisky Nike Air Ships, které se v roce 2021 vydražily za 1,472 milionů dolarů. Nejdražším oděvem zůstává bezkonkurenčně dres z jeho první sezóny s cenovkou 10,1 milionů dolarů.

O neutuchající marketingové síle Michaela Jordana vypovídá i seznam 21 nejdražších tenisek všech dob sestaveny serverem luxedigital.com, ve kterém se bývalý basketbalista a mimořádně úspěšný podnikatel těší z jedenáctinásobného zastoupení. Jeho doposud nejdražší tenisky Solid Gold OVO x Air Jordans zlaté barvy vyjdou na 2 miliony dolarů.  

Další články