Nejdražší pouzdro na iPhone stojí cca 60 milionů korun

Jak před časem naznačila předsedkyně PS Markéta Pekarová – Adamová, kdo nemá na iPhone, jako by nebyl. A což teprve, když si k tomu pořídí správné pouzdro v hodnotě dejme tomu dvou docela slušných rodinných domů v Praze.

Podle serveru wealthygorilla.com totiž vyjde nejdražší pouzdro na iPhone na 2,7 milionů dolarů, což se v přepočtu rovná částce cca 60 milionů korun. Autorem je Alexander Amosu, muž nad jiné povolaný. Britský módní návrhář s nigerijskými kořeny, který začínal jako majitel úklidové firmy, je rovněž zapsán v Guinessově knize rekordů jako autor nejdražšího obleku za 70 000 liber. Zlaté pouzdro s vyrytým logem návrháře je osazeno 6000 diamanty a odpovídá rozměrům iPhone6.

Druhé nejdražší pouzdro nese jméno Anita Mai Tan Dragon & Spider a stojí 880 000 dolarů. Za tuto částku bude váš mobil značky, s logem v podobě nakousnutého jablka skryt v pouzdru ze třiadvaceti karátového zlata s 23 jedno karátovými diamanty. Jak napovídá název, v případě produktu věhlasné kanadské designérky si lze vybrat draka nebo pavouka.

Ve srovnání s předchozími pouzdry vyjde produkt italské hodinářské a designérské společnosti Bucellati na „pouhých“ 208 000 dolarů. Jedná se o kombinaci žlutého a bílého zlata s diamanty uspořádanými do tvaru hvězdice. V případě zájmu je možno pořídit za 450 000 USD pouzdro na iPad.   

Další články