Bugatti a Adidas uvedli na trh limitku 99 párů kopaček

Ti, kteří po zveřejnění informace na Instagramu doufali v nový hypersport se třemi pruhy, možná zůstávají zklamáni, srdce fotbalový fanoušků však musela zaplesat. Nová limitované edice vychází ze standardního modelu a nese název X Crazyfast Bugatti.

Jak uvedlo vedení automobilky ve svém prohlášení, kopačky byly vytvořeny na základě firemní strategie „Form Follows Performance“. Největším trumfem je revoluční podrážka Adidas Speedframe, která je sice ultralehká, zároveň však dává spodku boty patřičnou tuhost nezbytnou k akceleraci. Vložka kopaček je stejně, jako je tomu v případě super sportů Bugatti, z uhlíkového vlákna, fotbalová obuv má modrou barvu, která je vzpomínkou na první závodní speciály Bugatti Grand Prix. Nechybí slogany jako „Impossible is Nothing“ a „Create the Incomparable.“

Exkluzivitě kopaček odpovídá i obal v podobě krabice s karbonovými vlákny. Vyrobeno bylo pouze 99 párů, všechny se budou dražit prostřednictvím platformy Adidas Collect Web 3, cena tak není uvedena. Nelze ovšem předpokládat překonání hodnoty kopaček bývalých hvězd anglické Premier League, Johna Terryho, Rio Ferdinanda a Wayna Rooneyeho. Na kopačky, které se na trávníku z vcelku pochopitelných důvodů příliš neohřály, bylo použito 7500 drahokamů za celkem 385 000 liber. Kopačky Johna Terryho Umbro Speciali´s se vydražily na dobročinné účely za 135 000 liber, střelecká obuv Wayna Rooneyeho Nike Total Laser II byla oceněna na 125 000 liber, kopačky Rio Ferdinanda Nike našly nového majitele za stejnou částku.

Další články