Láska hory přenáší, dokazuj to svatební šaty za 12 mil. USD

Byť pravdivost tvrzení, že láska je to, čemu se po svatbě říká omyl, patří mezi životem nejčastěji prověřované a prověřené, těší se svatební obřady stále nemalému zájmu. V nemalé míře se na tom podílí touha něžnější části lidstva prezentovat na svatbách šaty, jejichž ceny někdy dosahují astronomických částek, přičemž v drtivé většině případů je úhrada na partnerovi.

Vůbec největší účet doposud uhradil za šaty své nastávající klenotník Martin Katz, který se rozhodl pojmout za ženu nepříliš známou a úspěšnou herečku Renee Straussovou. Již v den obřadu bylo možno hovořit o diamantové svatbě, neboť šaty ušité z luxusní francouzské krajky Chantilly, byly posety diamanty v hmotnosti 150 karátů, za které novomanžel zaplatil 12 milionů dolarů.

To slavné celebrity pustily daňovým poplatníkům a v té době ještě šťastnému manželovi méně žilou, svatební šaty Katte Middleton a Kim Kardashian vyšly shodně na „pouhých“ 400 000 dolarů. Princezna z Walesu svěřila svou svatební róbu do rukou Sarah Burton, která se vyučila u slavného Alexandera McQueena. Módní návrhářka vsadila na viktoriánskou tradici, spoustu květin a fantastickou vlečku dlouhou 2,7 metrů.

Profesionální celebrita Kim Kardashian oslovila návrháře kategorie haute couture Riccarda Tisciho, který byl v té době v angažmá Givenchy. Ital pojal za zdroj inspirace siluetu mořské panny, hlavní roli jemná krajka, dlouhá vlečka a rukávy. Manželství s kontroverzím rapperem Kanye Westem sice přes nemalou investici nevydrželo, ale to už je jiný příběh.   

Další články