Karl Lagerfeld a jeho múzy

19. únor 2019 se zapíše nejen do historie módní branže jako den úmrtí Karla Lagerfelda, jednoho z nejvýznamnějších módních návrhářů posledních desetiletí. Rádi bychom vám proto představili největší hvězdy, které provázely jeho mimořádnou profesní dráhu.

Catherine Deneuve:  Ještě v polovině sedmdesátých let nebylo zvykem využívat k reklamě filmové star. Proto, když se v roce 1974 představila jedna z nejpůvabnějších Francouzek jako tvář Chanel No. 5, jednalo se o prvořadou senzaci.

Ines de la Fressange: Francouzská modelka nadchla Lagerfelda natolik, že jí jako vůbec první nabídl v roce 1983 exkluzivní smlouvu.

Stella Tennant: Přes svou atypičnost jedna z nejslavnějších modelek konce století. Karla Lagerfelda uhranula její vizuální blízkost Coco Chanel, proto jí v roce 1996 nabídl exkluzivní kontrakt. Největší hvězda jeho první přehlídky na Kubě.

Linda Evangelista: První z kategorie super modelek potkal módní vizionář v roce 1985, o šest let později se stala tváří značky. V roce 2013 předváděla Lagerfeldovy bílé svatební šaty.

Claudia Schiffer: Rok po Lindě přišel čas krásné Lagerfeldovy krajanky.  Velmi blízký přetrval až do jeho skonu.

Nicol Kidman: Držitelka Oscara z roku 2002 se stala o dva roky později tváří značky Chanel No. 5. Náklady na kampaň překročily hranici 30 milionů dolarů. Jak se ukázalo, jednalo se o povedenou investici.

Keira Knightley:  Dlouholetá tvář vůně Coco Mademoiselle, kromě toho prezentovala rovněž šperky a červené rtěnky. V šatech Chanel se vdávala.

Blake Lively: V tomto případě šel Karl Lagerfeld proti proudu, hvězda seriálu Super drbna s konzervativní značkou na první pohled neladila. Jak se však ukázalo, jednalo se o velmi povedenou volbu.

Julianne Moore:  Držitelka Oscara za nejlepší ženský herecký výkon (2015), patřila mezi největší hvězdy přehlídky Chanel na podzim téhož roku.

Kristen Stewart: Další z plejády hereček spojených se značkou Chanel. Kromě brýlí propagovala vůni Gabrielle.

Lily-Rose Depp: Vzhledem k tomu, že Karl Lagerfeld trpěl již na maminku Vanessu Paradis, dostala před necelými dvěma lety šanci i Lily Rose. Opět se jednalo o velmi dobrou volbu.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 20.2.2019

Karl Lagerfeld

Další články