Nové prémiové SUV Volvo XC40

Automobilka Volvo představila netradičně při příležitosti otevření skandinávského designového studia v italském Miláně nové malé prémiové SUV Volvo XC40.

Volvo XC40 je prvním modelem postaveným na nové kompaktní modulární platformě CMA, která se stane základem pro všechny další modely řady 40 včetně plně elektrických vozů. Do segmentu malých SUV přináší osvědčené technologie v oblasti bezpečnosti, konektivity a infotainmentu, známé z nových modelů Volvo řady 90 a 60 - asistent pro jízdu v kolonách a semiautonomní řízení Pilot Assist II, poslední generaci systému City Safety, systém ochrany proti neúmyslnému sjetí z vozovky, systém preventivní ochrany v případě nechtěného opuštění vozovky, systém varování před křížením cesty jiným vozidlem s funkcí automatického brzdění plnou brzdnou silou a kameru s výhledem do 360°, která řidiči pomůže při manévrování ve stísněném prostoru.

Přes svou kompaktní velikost Volvo XC40 nabízí posádce radikální přístup k úložnému prostoru uvnitř vozu. Díky důvtipně řešenému designu budou mít řidiči k dispozici mimo jiné také funkční úložný prostor ve dveřích nebo pod sedadly, speciální odkládací přihrádku na telefon, který se zde může indukčně nabíjet, výklopný háček na malé tašky nebo vyjímatelný odpadkový koš ve středovém tunelu.

Od zahájení výroby bude Volvo XC40 k dispozici s naftovým motorem D4 nebo s benzínovým agregátem T5 z rodiny motorů Drive-E. Později bude nabídka rozšířena o další motorizace včetně hybridní a zcela elektrické varianty. Volvo XC40 bude prvním modelem Volvo dostupným s novým tříválcovým motorem Volvo.

Při příležitosti představení Volva XC40 přišla automobilka Volvo Cars se změnou tradičního pojetí vlastnictví vozu, které nahrazuje svým programem předplacených služeb Care by Volvo. Jeho smyslem je nabídnout zákazníkům možnost vlastnit vůz způsobem, který bude stejně transparentní, jednoduchý a bezproblémový. V závislosti na regionální dostupnosti bude program Care by Volvo zahrnovat také přístup k celé řadě digitálně řízených osobních asistenčních služeb, jako jsou doplnění paliva, čištění a mytí vozu, vyzvednutí a dopravení vozu do servisu nebo doručení online objednávky přímo do vozu, což by mělo značně rozšířit dnešní pojetí služby typu „operativní leasing“.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 3.10.2017

Volvo XC40

Další články