Autem roku 2024 Renault Scenic E-Tech

Renault Scenic E-Tech byl vyhlášen Autem roku 2024 na ceremoniálu, který se konal v rámci Ženevského mezinárodního autosalonu (GIMS).  Tento SUV získal první místo díky 329 hlasům, které obdržel od 58 členů poroty z 22 zemí. Pro 22 z nich byl Renault Scenic E-Tech nejlepším z sedmi finalistů. Toto je sedmé vítězství Renaultu v soutěži Auto roku, která slaví své 61. vydání.

Renault Scenic E-Tech je hybridní vozidlo, které kombinuje spalovací motor a elektromotor. Díky tomu nabízí vysoký výkon, nízkou spotřebu a nízké emise. Renault Scenic E-Tech také disponuje moderním designem, prostorným interiérem a pokročilou technologií, jako je například systém Easy Park Assist, který umožňuje automatické parkování.

Druhé místo v soutěži Auto roku 2024 obsadil BMW 5-Series, který byl těsně za Renaultem Scenic, s celkem 308 hlasy a 19 nejlepšími hlasy. Třetí místo patřilo novému Peugeotu 3008, který získal 197 hlasů a 3 nejlepší hlasy. Ostatní finalisty byli Kia EV9, Volvo EX30, BYD Seal a Toyota C-HR. Tato edice byla výjimečná tím, že čtyři ze sedmi finalistů byly zcela elektrické, včetně vítěze a další tři měly zcela elektrické a/nebo plug-in verze.

Ceremoniál Auto roku 2024 byl první událostí Ženevského mezinárodního autosalonu, který se koná od 7. do 17. března 2024. Na autosalonu se představují nejnovější modely, koncepty a technologie z oblasti automobilového průmyslu.

Facebook Twitter G+ E-mail

Zdroj: Car of the Year 7.3.2024

Renault

Další články