Zlatá jachta History Supreme za 5 miliard dolarů neexistuje

Mezi nejdražšími jachtami světa se čas od času objeví plavidlo History Supreme s astronomickou cenovkou 5 miliard dolarů. Zatímco někdo bere zvěsti o jachtě ze zlata a platiny osázené diamanty vážně, podle větší části znalců se přes existenci několika fotografií jedná o vytvořenou a udržovanou fámu.

Odborníci poukazují v první řadě na skutečnost, že v případě History Supreme neexistují základní informace jako majitel a domovský přístav. Rovněž doposud nikdo nevysvětlil, jak zlato a platina odolávají mořské vodě, tudíž korozi. Na rozdíl od ostatních jachet chybí jediná relevantní informace ohledně pohybu jachty a kotvení v přístavech. A stejně tak je podivné, že se neobyčejná jachta spolu se svým osazenstvem doposud neobjevila ani jednou na sociálních sítích. Jako vysoce pravděpodobná se proto jeví varianta potvrzená serverem BoatSafe.com, podle které se v případě Histrory Supreme jedná o internetový podvod.

Naopak je stoprocentní jistotou lze tvrdit, že nejdražší jachtou, o jejíž existenci není pochyb, je Eclipse za 1,5 miliardy USD. Prvním majitelem luxusního plavidla byl ruský oligarcha a bývalý majitel fotbalového klubu FC Chelsea Roman Abramovič. Jachta má několik palub, prostorné kajuty, největší bazén, jak byl kdy umístěný na jachtě a helipad, zatímco útroby skrývají miniponorku. Poslední známým přístavem byl Hamilton na Bermudách.  

Další články