Nejvýdělečnějším filmem Leonarda DiCapria je Titanik

Leonardo DiCaprio právě exceluje ve svém posledním snímku Killers of the Flower Moon, který natočil spolu s hvězdným režisérem Martinem Scorsesem. Vzhledem k tomu, že filmy s Leem patří do kategorie hodně výdělečných, může dojít k proměně v žebříčku jeho největších kasovních trháků.

První místo nejspíše nebude ohroženo, neboť Titanic Jamese Camerona, který katapultoval herce mezi největší hvězdy Hollywoodu, vydělal neskutečných 2,26 miliardy dolarů. Kromě toho bral hned 11 Oscarů, což se nebude hned tak opakovat.

Na druhém místě se umístil film Počátek (2010). Vedle hlavního hrdiny, který hraje zkušeného zloděje, jehož specializací jsou krádeže příběhů, povolal režisér Christopher Nolan do boje herce kalibru Josepha Gordona – Levitta, Cilliana Murphyho a Tom Hardyho. Ačkoli měl snímek na svou dobu neskutečný rozpočet 160 milionů dolarů, nemuseli se investoři o své peníze bát. V úvodním Týdnu vydělal Počátek 62,7 milionů dolarů, celkový zisk se rovnal 839 milionů dolarů, z čehož 20 milionů putovalo na konto Leonarda.

Pravidlo o tom, že kdo si počká, ten dříve či později Oscara se dočká, platilo v DiCapriově případě ve filmu The Revenant (2015). Přizabitý hlavní hrdina, který ovšem dokonce po bitce s medvědem vstal z mrtvých, aby učinil zadost spravedlnosti, bral opět honorář 20 milionů dolarů, celkově film vydělal 426 milionů dolarů.  

V první desítce nejvýdělečnějších snímků Leonarda DiCapria jsou dále Nespoutaný Django (426 mil. USD), Vlk z Wall Street (2013), Tenkrát v Hollywoodu (2019), Velký Gatsby (353, 6 mil. USD), Chyť mě, když to dokážeš (352,1 mil. USD), Prokletý ostrov (294,8 mil. USD) a Skrytá identita (291,4 mil. USD).

Další články