Mercedes F1 Lewise Hamiltona se prodal za 18,8 mil. USD

Přestože se poslední tři sezóny nesou ve znamení totální dominance Maxe Verstappena, má sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton stále početnou obec fanoušků. Jeden z nich sáhl minulý týden v Las Vegas hodně hluboko do kapsy a jak informuje The Drive, pořídil si za 18,8 milionů dolarů jeho první monopost Mercedes.

Formule je z roku 2013, kdy Lewis Hamilton vyměnil k všeobecnému překvapení McLaren za Mercedes. Zatímco v britské stáji, pro kterou vybojoval zatím poslední titul mistra světa a vyhrál 21 podniků mistrovství světa, měl své jisté, Mercedes byl přes veškerou vývojovou práci Michaela Schumachera sice rychlý, leč nespolehlivý. Po Hamiltonově příchodu se však vše v dobré obrátilo, důkazem čehož bylo šest titulů mistra světa a 82 vyhraných Grand Prix.

V prodaném monopostu absolvoval britský šampión 14 z 19 závodů MS 2013 a vyhrál v něm svůj první závod v barvách Mercedesu na okruhu Hungaroring. Vysoká sběratelská hodnota vychází z motoru 2,4 litru V8, následující sezónu totiž musely všechny týmy přejít na 1,6 litrový hybrid, který pohání monoposty F1 dodnes.

Původní odhady na 10 – 15 milionů byly hravě překonány v úvodu aukce, přičemž se jedná o jediný Hamiltonův monopost F1, který neskončil ve vlastnictví značky, šéfa týmu Tito Wolfa nebo jezdce. Částka je o 4,2 milionů vyšší než ta, za kterou se před rokem prodalo Ferrari Michaela Schumachera za sezóny 2003. Vůbec nejdražším strojem F1 je však Mercedes W 196 Juana Manuela Fangia z roku 1954, který se před deseti lety prodal za 29,6 milionů dolarů.   

Další články