Cena za nejlepší design pro Volvo EX30

Volvo EX30, kompaktní model SUV, se pyšní prestižním oceněním Red Dot: Best of the Best Product Design 2024, které oslavuje jeho přelomový design a inovační přístupy. Tento výjimečný úspěch znamená pro Volvo další potvrzení jeho designových a technologických ambicí v oblasti automobilového průmyslu.

Ocenění Red Dot, symbolizující mimořádnou kvalitu a inovaci, je udělováno na základě přísných kritérií zahrnujících funkčnost, atraktivitu, praktické využití a odpovědný přístup k výrobě. Volvo EX30 dosáhlo skóre 93 bodů ze 100, což je výsledek, který v konkurenčním poli nemá obdoby. Výběrová porota, tvořená 39 mezinárodně uznávanými odborníky, tak vyjádřila své uznání za jeho jedinečný přínos k designu a ekologii.

Jim Rowan, generální ředitel Volvo Cars, při příležitosti představení modelu EX30 zdůraznil, že vůz „ztělesňuje designové hodnoty společnosti v menším formátu a představuje vynikající ukázku prémiového skandinávského designu.“ Důraz je kladen na minimalizaci uhlíkové stopy, což EX30 činí nejen esteticky atraktivním, ale také ekologicky přívětivým.

Model EX30 vyniká díky svému dlouhému rozvoru kol, velkým kolům a symetrickým převisům, které dodávají exteriéru vyváženost a eleganci. Využití přírodních a recyklovaných materiálů přispívá k cíli Volvo stát se lídrem v udržitelné výrobě automobilů. Elektrický pohon umožnil inovativní využití prostoru, což zahrnuje centralizovaný design s flexibilním vnitřním prostorem a prémiovými proporcemi.

Volvo EX30, odhalené v loňském létě, získalo od té doby více než 20 významných ocenění, včetně ceny Car Design 2024 od magazínu Auto&Design a dalších ocenění jako The Sun Car of the Year a Small SUV/Crossover of the Year od Sunday Times. Jeho rostoucí sbírka titulů dokazuje, že Volvo EX30 je nejen designově výjimečné, ale i technologicky pokročilé vozidlo, které splňuje požadavky moderního zákazníka preferujícího elektrické vozy.

Tento model nejenže odráží nejnovější trendy v automobilovém průmyslu, ale také ukazuje směr, kterým se Volvo ubírá – směrem k inovacím, udržitelnosti a designové dokonalosti.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 26.4.2024

Red Dot Volvo

Další články