Cena nejdražšího auta světa přesahuje 300 milionů korun

Alespoň to tvrdí v souvislosti s novým a jedinečným Rolls-Royce Bespoke Sweptail dobře informovaný magazín Telegraph. Na voze v odhadované hodnotě 10 milionů liber se začalo pracovat v roce 2013, veřejnosti se poprvé představil v Itálii na akci Concorso d´Eleganza.

Na začátku příběhu stál doposud utajený zákazník, mezi jehož nepochybně ušlechtilá hobby patří sběratelství jachet, letadel a automobilů. Vývojáře Rolls–Royce postavil před nesnadnou, leč o to větší, výzvu v podobě výroby automobilu současného, ovšem zároveň silně inspirovaného vozy z let 1920 – 1930. Přitom vyžadoval karosérii kupé a prosklenou střechu. Před tuningovou divizí Rolls–Royce s názvem Bespoke, která dokáže i nemožné tak stál nesnadný úkol v podobě přestavby modelu Phantom Coupé na cosi doposud nepoznaného.  

Výsledkem jejich práce je pak jediný vůz na světě doslova nabitý luxusem. Samozřejmostí je dřevěné dýhování, čalounění z nejlepší kůže, originálním vylepšením tvar skleněné lišty. Ve středové konzoli se ukrývá láhev šampaňského spolu se dvěma sklenicemi. V kufru pak dva kusy na zakázku vyrobené bagáže. Nový vlastník vozu z kategorie snů, který se sám z pozice pomocného návrháře podílel na některých úpravách, tak projevil značnou míru vkusu a originality. Teď ještě sehnat řidiče.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 1.6.2017

Rolls-Royce Bespoke Sweptail

Další články