Porsche Design Tower: ochránce automobilů

Před časem jsme informovali o exkluzivním miamském projektu Porsche Design Tower. V té době nemohl nikdo tušit, že se právě tato stavba proslaví v rámci souboje s hurikánem, který v posledních dnech devastoval Floridu.

Budova totiž skýtá majitelům luxusních vozů prostřednictvím unikátní věže parkovací místa, která ochrání auta dokonce i před hurikánem pátého stupně.  Pro ilustraci, síla větru dosahuje při tomto stupni 252 km/h. Výše si v tomto směru stojí hurikán stupně šest – 280 km/h, který však nebyl doposud naštěstí nikdy zaznamenán.  

Před příchodem hurikánu byla bezpečnost budovy posílena o nová čerpadla, k dispozici je pak po dobu čtyřiadvaceti hodin speciální tým zajišťující sucho. Samotná parkovací stání jsou umístěna vedle bytových jednotek a vede k nim speciální výtah. A tak se nelze divit tomu, že se telefonní číslo developera Gila Dezera těšilo ze strany majitelů luxusních vozů mimořádnému zájmu.

Nad sestavou automobilů, pro které se staly garáže Porsche Design Tower v době běsnění pětistupňového hurikánu Irma toužebně vyhledávaným útočištěm, by zaplesalo srdce snad všech organizátorů věhlasných autosalonů. Největším klenotem je Pagani Zonda, jehož hodnota se odhaduje na cca 325 milionů korun. Následuje blíže nespecifikované Ferrari za 5 milionů dolarů. Dohromady stejnou hodnotu má deset ve věži ukrytých Lamborghini. 

Facebook Twitter G+ E-mail

Správce 13.9.2017

Porsche Design Tower Miami hurikán Irma

Další články