Luxus pod hladinou

Přestože se v souvislosti s luxusem a vodním živlem hovoří v první řadě především o jachtách, lze si báječného života užívat i pod vodou. Stačí si pořídít největší luxusní soukromou ponorku na světě Migaloo M7.

Koncept rakouského designového studia Motion Code je 225 metrů dlouhý, dokáže vyvinout rychlost až 40 uzlů za hodinu a potopí se do hloubky 450 metrů. O rychlost se starají dva dieselové motory o síle 2 x 1200 kW s Li-Ion bateriemi a dvěma hnacími vrtulemi.

Ponorka je rozdělena do tří částí. Uprostřed je luxusní apartmán umístěný na třech podlažích o rozloze takřka 400 metrů čtverečních. Součástí apartmánu je terasa. V prostorách ponorky se nachází 6 VIP apartmánů, každý z nich o rozloze 65 metrů čtverečních. V ponorce nechybí posilovna, spa, hráčská místnost, soukromé kino, vinárna, venkovní bazén, jacuzzi. K tomu nutno přičíst heliport, dok pro dvě jedenáct metrů dlouhé ponorky a dvě garáže pro skútry.

Nejluxusnější ponorka světa ovšem nabízí také patřičný komfort nad hladinou. Po vynoření slouží horní část ponorky jako jachta. Slunečná terasa, bazén, bar, dok pro vodní skútry i heliport jsou samozřejmostí. V okamžiku ponoru je vše automaticky ukryto do trupu ponorky.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 16.6.2015

Migaloo M7 Motion Code

Další články