Nový sportovní sedan Volvo S60

Automobilka Volvo Cars zaujímá se svými novými modely stále výraznější pozici mezi prémiovými značkami. Extrémní nárůst prodejů teď podpořila i otevřením své první továrny na území USA, postavené v Charlestonu v Jižní Karolíně. Při této příležitosti představila i nový prémiový sportovní sedan střední velikosti, Volvo S60.

Nové Volvo S60, které je prvním vozem Volvo vyrobeným na území USA, nebude k dispozici s naftovými motorizacemi, což podle společnosti potvrzuje vážnost mínění závazku k elektrifikaci a budoucnosti bez tradičních spalovacích agregátů. Na druhou stranu Američané v osobních vozech dieslové motory nevyhledávají, a pokud se jedná o sportovní sedan, pak i na ostatních kontinentech řidiči častěji sahají po benzinu.

Nový sedan Volvo S60 bude dostupný se dvěma plug-in hybridními jednotkami s přeplňováním turbodmychadlem a kompresorem: jedná se o plug-in hybrid T6 Twin Engine AWD, nabízející kombinovaný výkon 340 koní, a cenami ověnčenou plug-in hybridní jednotku T8 Twin Engine AWD, disponující silou 400 koní. Při uvedení na trh bude Volvo S60 k dispozici i s prověřenými benzínovými motory T5 a T6.

Nové Volvo S60 sdílí modulární platformu SPA vyvinutou automobilkou Volvo Cars, bezpečnostní technologie a systém infotainment s novým prémiovým kombi střední velikosti, Volvem V60, které bylo uvedeno na trh začátkem letošního roku, a také s nejvyšší devadesátkovou modelovou řadou a s cenami ověnčeným Volvem XC60, což jsou všechno modely, které dosáhly nejlepších výsledků v nezávislých testech automobilové bezpečnosti. Volvo S60 se tak pasuje do pozice jednoho z nejbezpečnějších vozů.

Vedle osvědčeného systému City Safety s technologií automatického brzdění pomáhajícího řidiči předcházet kolizím, jsou na přání dostupné další asistenční systémy, jako asistent pro jízdu v kolonách či semiautonomní řízení Pilot Assist poslední generace, které při jízdě rychlostí do 130 km/h na silnicích s jasným vodorovným značením podporuje řidiče prostřednictvím zásahů do řízení, akcelerace a brzdění. Mimoto je Volvo S60 vybaveno také systémem ochrany proti neúmyslnému sjetí z vozovky, systémem ochrany před srážkou s protijedoucím vozidlem ve vedlejším pruhu a dalšími asistenčními systémy s podporou řízení. Ke zvýšení bezpečnosti posádky uvnitř vozu i lidí pohybujících se kolem něj přispívá na přání dostupný systém varování před křížením cesty jiným vozidlem s funkcí automatického brzdění.

Na českém trhu by se Volvo S60 mělo objevit na jaře příštího roku. Ceny zatím zveřejněny nebyly, ale lze je orientačně odvodit podle modelu V60.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 21.6.2018

Volvo USA

Další články