Modro-diamantový Harley-Davidson za 37 milionů

Prodloužený víkend, během kterého navštívilo Prahu několik desítek tisíc vlastníků kultovních strojů Harley-Davidson, je nedávnou minulostí. Vůbec nejdražší Harley ovšem ani nevyjel z pomyslné garáže.

A není se čemu divit. Jedná se totiž o nejdražší chopper planety v hodnotě 1,8 milionu amerických dolarů. Za výrobou motorky stál švýcarský producent luxusních šperků a hodinek Bucherer, který spojil své síly s další společností země helvetského kříže Bündnerbike. Tato se specializuje na stavbu motocyklů na míru.

Výsledkem jejich spolupráce je chopper postavený na základě modelu Softail Slim S značky Harley-Davidson. Specialisté Bünderbike ovšem v tomto případě notně popustili uzdu své fantazii, když originál vybavili pevným rámem s odpružením předního kola. Je rovněž otázkou, jak by fanoušci Harley-Davidson reagovali na do očí bijící modrou barvu. Chopper byl sice původně stříbrošedý, díky šesti vrstvám, jejichž postup nanášení zůstal utajený, získal originální, leč silně netradiční vzhled. Pak se do věci vložil Bucherer, který motorku vybavil 360 diamanty a zlatými šrouby palivové nádrže. Třešničkou na dortu je šestihranný prsten Solitaire Heaven osazený diamantem o hmotnosti 5.4 karátu dominující víčku palivové nádrže.

Jak prozradili tvůrci Bucherer Harley-Davidson Blue Edition, na výrobě skvostu na dvou kolech se podílelo osm zaměstnanců, kteří do projektu vložili celkem 5 000 hodin práce.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 17.7.2018

Harley-Davidson Blue Edition

Další články